LeBron James twarzą NBA 2K14

W opublikowanym przez 2K Sports oświadczeniu, dowiedzieliśmy się, że na okładce NBA 2K14 pojawi się LeBron James. W pre-orderze gry ma znaleźć się „King James Bonus Pack”, w którym znajdować się będą dodatkowe gadżety związane z Jamesem. A okładka prezentuje się tak:

Komentarze do wpisu: “LeBron James twarzą NBA 2K14

 1. Oby ta odsłona była lepsza, bo w 2k13 prócz lepszej grafiki i trochę lepszej fizyki od 2k12, to 2k13 była porażką. Dlaczego tak sądzę?? A dlatego że:

  – tylko ci „najsławniejsi” zawodnicy mieli ustawione swoje markowe zagrania, (Bryant, James, Wade, Rondo, Paul, Ginobli itp.) a reszta zawodników …. porażka, rzuty wolne ustawione na „generic”, mniej sławni zawodnicy mieli layupy ustawione na rookie…. O.o, a dunki tylko podstawowe, czyli „basic dunk” itp.

  – co do layup’ów, dunków, jumperów i innych movie, w 2k12 było tego więcej, można było ustawić przez siebie stworzonej postaci np pakiet dunków Shawna Kempa, layupy Steve Nasha lub D.Wiliamsa itp. W 2k13 są do wyboru rookie, pro guard, all-star, classic, Ginobli, Nash, Bryant, Wade, Paul, Crawford. Brakuje mi w tym różnorodności w tych opcjach. Bardzo wk****a mnie gdy widzę jak 90% zawodników poustawiane ma opcje na Basic lub Generic.

  – teraz buty…. tak samo jak w umiejętnościach i stylu oddawanych rzutów, wsadów itp… 90% zawodników ustawione ma buty na „generic”.

  – kreator postaci…. to jest totalna masakra, nic się nie zmienia od hmmm 2-3 lat? Ten sam zestaw zarostu, ten sam zestaw włosów, nie można zrobić sobie sylwetki Iversona, Oneal’a Bryanta czy innego z ulubionych zawodników, bo nie ma takiej opcji… :( A wygląd? Np Tatuaże (które ja uwielbiam i sam mam ich wiele), poza kilkoma wzorami (nie zmieniającymi się od lat) są same litery w stylu gotyckim… WTF?

  Wypisałem tylko te ważniejsze opcje które mnie wnerwiają. Przez które po zakupie każdej gry serii 2k spędzam masę godzin żeby poustawiać zawodnikom różnorodne umiejętności, poruszanie się czy chociażby wygląd butów. Może to błachostka, ale dla mnie to ważne jak wygląda mecz, jak wyglądają zawodnicy, jak się poruszają, w jaki sposób oddają rzuty.

  Jestem z roku na rok bardziej zawiedziony, zamiast zadowolony. Dlaczego? Skoro widzę że gra zamiast robić wielkie kroki na przód…. Robi je w tył, zastanawiam się czy jako ktoś kto kupuje tą grę od serii 2k7 nie powinien dostać czegoś bardziej urozmaiconego.

  PS. zapomniałbym o dodatku All-Stars Weekend… Brawo!!! Nie ma to jak fanom kopię czegoś z roku poprzedniego, i wyłudzać kasę przez kupowanie DLC które powinno być częścią pełniaka…. To jak kop w dupę dla gracza który jest z tą serią ponad 5 lat….

  Teraz możecie krytykować. Przyjmę wszystko na klatę.

  1. nic dodać nic ująć. Generator twarzy jest beznadziejny, ja sie bawiłem tak że szukałem graczy podobnych do siebie i podmieniałem chinskim trainerem.

  2. CO do samej kariery gracza – owszem, ułatwili rozgrywkę, ogólnie mając overall 62, da się szybko rozwijać, ale sam system funkcjonowania drużyny to totalne bagno.

   Po pierwsze – obojętnie ile razy bym zaczynał grę od nowa, zawsze trafiam Houston, Detroit lub Philly… Zwalony system rozgrywki? Tak myślę.

   Po drugie – mój team, pomimo że dostawał w dupę, a mój zawodnik mając 62 overall był w pierwszej trójce punktujących – w ogóle nie robił transferów, nie podpisywał wolnych agentów. Właściciele klubu robili to tylko po PO.

   Podsumowując – nie mam pojęcia ile kasy poszło w produkcję gry. Ale widząc że pieniążki wykładał w jakimś procencie sam Jay-Z myślę że nie mało szło na produkcję.

   Czy kuźwa nie warto postarać się o te elementy, które mnie osobiście drażnią? Przecież to nie jest wiele pracy, dodać nowe post-upy, low-upy, jumper, jabstepy, layupy czy chociaż ustawić każdemu zawodnikowi jego oryginalne rzuty osobiste. Mi na padzie zabiera to ok 6-7h, twórcom gry, biorąc pod uwagę ich sprzęt i programy to zajełoby im o wiele mniej czasu. A nie tylko ja tak myślę. Nie da się ukryć że NBA w polsce nie jest tania, ja płaciłem za swoją 189zł. WIęc za tą cenę powinni postarać się, a nie kopiować grę z 2012 roku dodając poprawki graficzne i fizyczne…. Dla mnie 2k13 było wielką kopią i chłamem.

 2. ale o niezłych pierdach gadacie. Gameplay (czyli najważniejsza rzecz) przy dobrych sliderach jest kozacki…a dla butów czy signature wystarczy fajny roster ściągnąć.

  1. Nie wszyscy mogą rostery pobierać. Jestem typowym konsolowcem. Nie mam jak podpiąć konsoli do internetu więc rostera pobrać nie mogę. Tak wiem, to mój problem, ale wydawca i takich graczy (których jest wielu) powinien szanować.

 3. Może wreszcie zaczną robić troche lepsze te gry, bo mam 2k12 i niestety gra ma od groma irytującycb błędów i niedociągnięć w samej rozgrywce. + wizualnie i pod względem oprawy to wciąż NBA z przed 15 lat wyglądają lepiej.

  1. A 2k13 jest przełomem, złotem, wręcz perełką wśród symulatorów sportowych? Daj spokój, 2k12 jest o wiele lepsza od 2k13. W 12 weszło wiele poprawek itp, fakt że wiele było nieudanych, ale chociaż 12 nie była kopią 11. A tak jest z 13, skopiowali wszystko z 2k12 poprawiając grafikę i fizykę, reszta to kropla w kroplę z 12 zerżnięta.

 4. niech w końcu wezmą się za poprawę trybu pozwalającego na wcielenie się w managera drużyny NBA, ja osobiście lubię handlować zawodnikami, trenować ich i grać kilkanaście sezonów. Problemem kompletny brak rozwijania tej kwestii w stosunku do poprzednich lat.
  – nie można zmienić klubu w trakcie rozgrywki, (zostać wyrzuconym, znaleźć innego)
  – gracze generowani z draftów wyglądają i prezentują się co najmniej tragicznie
  – inteligencja menadżerów prowadzących inne drużyny pozostawia wiele do życzenia
  i wiele wiele innych większych lub mniejszych kwestii wymagających poprawy.
  Ten element boli mnie już od wielu lat i co roku liczę na jego poprawę.

Comments are closed.