Ujiri wybiera Raptors ponad Nuggets!

Toronto Raptors logoZgodnie z naszymi wcześniejszymi doniesieniami i wg ostatnich informacji Adriana Wojnarowskiego i Kena Bergera – najlepszy Generalny Manager NBA – Massai Ujiri – zdecydował się na zmianę miejsca pracy. Jeszcze wczoraj do naszych uszu dobiegła informacja o bardzo przeciętnej ofercie sterników Denver Nuggets, którzy zaoferowali pół miliona dolarów podwyżki swojemu pracownikowi, podczas gdy cała suma za każdy następny rok pracy miałaby być na poziomie 1.5 mln USD. W związku z tym nie powinno nas dziwić, że Ujiri wybrał dwukrotnie wyższą ofertę Raptors.

NBA Executive of the Year tym samym przystał na propozycję sterników Toronto Raptors, którzy zaoferowali mu 3 mln USD za każdy rok pięcoletniego kontraktu w Kanadzie. Dla Ujiriego jest to więc powrót do źródeł, bowiem przed podjęciem pracy w Denver w 2010 roku, pracował on jako asystent głównego managera Raptors, Bryana Colangelo.

Decyzja o przejściu Ujriego z Denver do Toronto komentowana jest jako porażka Nuggets oraz zwycięstwo Raptors. Przed nowym G.M.’em teraz nielada wyzwanie – transformancja drużyny i powrót do play offs po kilku latach nieobecności. Mówi się też, że Ujiri poprawi pracę scoutów (zajmujących się wyszukiwniem talentów) Raptors, bowiem sam przed laty, był szefem globalnego scoutingu właśnie wśród Raptors.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

2 komentarze

  1. Mike pisze:

    Colangelo też przychodził do Raptors jako NBA Executive of the Year i nic dobrego z tego nie wynikło…

  2. aeaeae pisze:

    Colangelo to Colangelo…gorzej nie będzie :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *