Budenholzer nowym trenerem Hawks

Specjalista od defensywy i wieloletni asystent Grega Popovicha w San Antonio Spurs – Mike Budenholzer – zostanie nowym trenerem Atlanty Hawks. Budenholzer był też na celowniku Detroit Pistons, ale znalazł szybciej uznanie w oczach Danny’ego Ferry, wygrywając wyścig o przejęcie schedy po Larrym Drew.

Budenholzer to trzeci nowy trener wśród klubów NBA podczas pierwszych dwóch dni tego tygodnia. Wcześniej, przed Hawks, trenerów zmieniono w Charlotte i Phoenix, a w kolejce czekają posady trenerskie w Detroit oraz Milwaukee.

43-letni szkoleniowiec od 17 lat pracował jako asystent Grega Popovicha i stanie się 12. głównym trenerem Jastrzębi.  Co ciekawe, kiedy Ferry był aktywnym graczem Spurs, to miał okazję współpracować właśnie z drugim trenerem Ostróg. Wiele wskazuje na to, że nowy szkoleniowiec będzie miał sporo do powiedzenia w kwestii zatrudnienia nowych graczy. Jastrzębie mają bowiem do wydania tego lata sumę 40 mln USD i zamierzają dobrze ją spożytkować.

P.S. Larry Drew w tym tygodniu będzie miał drugi interview w Milwaukee i media wskazują jego na głównego faworyta do objęcia sterów wśród Bucks.

Komentarze do wpisu: “Budenholzer nowym trenerem Hawks

  1. Myślałem, że Budenholzer przejmie zespół po Popie. W sumie szok. Świetny ruch Atlanty. Wielkie osłabienie Spurs. Mam nadzieje, że to ich nie rozkojarzy w finałach.

  2. Teraz jeszcze niech robotę dostanie Mike Malone i Brian Shaw.

  3. Popovich to jest kozak. Za niedlugo polowa NBA bedzie mialo staz w Spurs.

  4. 17 lat jako asystent, długo,@lesny wcale nie znaczy to ze nie moze wrocic do spurs

  5. Podbijam, świetny ruch. Ferry wie co robi, zna Mike’a :)

  6. Z doswiadczeniem nabytym u boku Popa moze sprawic spora niespodzianke. Mam nadzieje, ze to wypali. Tak swoja droga ciekawe czy dostal oferte od Suns bo to predzej on wniosl by cos dobrego dla tej druzyny niz Hornacek (nie ujmujac mu zaslug i doswiadczenia).

  7. ciekawostka dla antyfanów Hornacka: w 2004 roku Danny Ainge był bliski zaoferowania mu posady wśród Celtów, gdyby nie doszło do porozumienia z Docem Riversem. Jeff był planem B managera Celtów.

  8. Świetny ruch! Teraz trzeba dokonać dobrych zmian latam aby stworzyć taką układankę, która pozwoli Hawks wyrwać się z przeciętności i spróbować zagrozić liderom Wschodu.

  9. Bardzo dobry ruch Jastrzębi. Dlaczego Mitch nie postąpi tak w Lakers. Jako fan Jeziorowców nad tym ubolewam.. Budenholzer powinien sobie poradzić w Hawks. Jest świetnym specjalistą w defensywie a pod okiem Popa dużo się nauczył.

Comments are closed.