Trenerska karuzela kręci się dalej: bieżące plotki

Serwis Hoopsrumors pokusił się o ciekawe zestawienie aktualnej sytuacji trenerów, którzy mogą w najbliższy czasie znaleźć nowego pracodawcę w jednym z klubów NBA. Zapraszam do przeczytania o trenerskiej karuzeli w np. Hawks, Nets, Pistons, Clippers czy Sixers wraz z moimi opiniami na ten temat.

500px-Atlanta_Hawks.svgAtlanta Hawks

Poprzedni trener: Larry Drew

Nowy trener: brak

Kandydaci: Stan Van Gundy (ponoć ma jeszcze przez kolejny sezon odpoczywać), Mike Budenholzer (asystent Spurs, który dobrze zna się z GMem Hawks – Dannym Ferrym), Ettore Messina (CSKA Moskwa).

Opinia: Drew ma wciąż aktualną umowę, ale jest już ponoć więcej niż jedną nogą na bezrobociu. Pierwszym pomysłem Ferry’ego było uderzenie w kierunku Van Gundy’ego, który miałby być jeszcze ew. kartą przetargową przy próbie pozyskania Howarda. Gdy ten plan nie wypalił mający przeszłość w San Antonio Ferry wziął na celownik Budenholzera, który już moim zdaniem w pełni zasłużył na szansę zostania pierwszym trenerem. Planem awaryjnym jest ponoć jeszcze Messina, ale gdybym w tej chwili miał obstawiać to padłoby na kandydata nr 2.

Brooklyn NetsBrooklyn Nets

Poprzedni trener: P.J. Carlesimo

Nowy trener: brak

Kandydaci: Phil JacksonBrian Shaw i Lionel Hollins.

Opinia: Nets wciąż marzą o ściągnięciu do siebie Zen Mastera, ale gdyby to się nie udało to w zanadrzu mają jeszcze dwie mocne kandydatury. Pierwszy – Shaw – podobnie jak wcześniej Budenholzer musi w końcu samodzielnie siąść za sterami. Dodatkowo ma jeszcze wiele do udowodnienia po tym jak nie dostał szansy choćby w LAL. Hollinsowi kończy się umowa z Grizzlies i o wszystkim może zadecydować rozstrzygnięcie w serii ze Spurs. Ewentualny sweep ułatwiłby decyzję władzom klubu z Memphis, którzy muszą doceniać pracę Lionella, ale mogą mieć trochę dość jego ostrych opinii (choćby tych, które wygłosił po oddaniu Gay’a). Dodatkowo wiadomo, że Grizzlies nie mogą finansowo konkurować z klubem Prochorova, a nie oszukujmy się – pieniądze są dla każdego bardzo ważne.

20100623163829!NewCharlotteBobcatsalternatelogoCharlotte Bobcats

Poprzedni trener: Mike Dunlap

Nowy trener: brak

Kandydaci: Kelvin SampsonAlvin GentryElston Turner i Quin Snyder.

Opinia: Sampson od pięciu lat pracuje w lidze jako asystent (najpierw Bucks, teraz Rockets) i czeka na swoją szansę. Gentry ostatnio z przemiennym szczęściem prowadził Suns. Turner pracował do tej pory w sztabach Kings, Trail Blazers i Rockets. Od 2008 roku próbuje swoich sił w rozmowach kwalifikacyjnych, ale nie udało mu się przekonać do siebie Suns (2008), Timberwolves (2009), Sixers (2010), Bulls (2010), Clippers (2010) i Trail Blazers (2012). Ostatnio był asystentem w Phoenix Suns. Snyder rozpoczął karierę trenerską jako asystent w Clippers. Potem przeniósł się do NCAA (Duke – asystent i Missouri – pierwszy trener). Potem prowadził satelicki lub Spurs w D-League, czyli Austin Toros i ostatecznie znajdował się w sztabach 76ers, Lakers i CSKA Moskwa (do tej pory). Z całej grupy najbardziej rozpoznawalny dla niedzielnego kibica jest Gentry, ale faworytem ponoć jest Snyder.

pistons-logo1Detroit Pistons

Poprzedni trener: Lawrence Frank

Nowy trener: brak

Kandydaci: Brian Shaw, Maurice Cheeks, Nate McMillan, Mike Budenholzer, Lindsey Hunter, Darrell Walker i J.B. Bickerstaff.

Opinia: W tej chwili w klubie trochę niejasną sytuację spowodowało skorzystanie z rad Phila Jacksona jako konsultanta przy wyborze nowego szkoleniowca. Jax ponoć foruje na to stanowisko swojego poprzedniego asystenta – Shawa. Jeśli zaś władzę trzyma (jak to miało miejsce do tej pory) Joe Dumars to faworytami są ponoć Cheeks i McMillan. Osobiście postawiłbym albo na Shawa, albo na McMillana. Czarnym koniem może być jeszcze Budenholzer.

640px-Los_Angeles_Clippers_logo.svgLos Angeles Clippers

Poprzedni trener: Vinny Del Negro

Nowy trener: brak

Kandydaci: Stan Van Gundy, Lionell Hollins, Brian Shaw, Alvin Gentry, Byron Scott, Michael Malone, Nate McMillan.

Opinia: Clippers potrzebują trenera z silną osobowością i głośnym nazwiskiem (w końcu to LA). Biorąc pod uwagę, że z wyścigu raczej wypadł SvG to faworytami są Shaw i McMillan. Ciekawym posunięciem mogłoby być postawienie na Scotta, który wcześniej przez wiele lat współpracował z CP3.

bucksMilwaukee Bucks

Poprzedni trener: Jim Boylan

Nowy trener: brak

Kandydaci: Larry Drew, Kelvin Sampson i Steve Clifford.

Opinia: Selekcja kandydatów w Bucks jest na zaawansowanym etapie i trener ma być znany do końca tego tygodnia. Sampson i Clifford ostatnio byli asystentami. Drew prowadził Hawks. Wśród szkoleniowców, z których Bucks już zrezygnowali są m. in. McMillan i Bickerstaff.

sixers-300x300Philadelphia 76ers

Poprzedni trener: Doug Collins

Nowy trener: brak

Kandydaci: Brian Shaw, Kelvin Sampson i Michael Curry.

Opinia: Tak jak Bucks wiedzą już prawie wszystko o swoim trenerze na nowy sezon, tak Sixeres są w tej chwili zdecydowanie bardziej zainteresowani zmianami w zarządzie klubu. Sam Hinkie chce najpierw zbudować solidne podstawy klubu i dopiero potem do nowej filozofii dopasować odpowiedniego szkoleniowca. Zawodnicy dość ciepło wypowiadali się do tej pory o Currym i o ile nie dojdzie do jakiegoś nagłego zwrotu akcji to przypuszczam, że to z nim rozpoczną sezon.

phoenix-suns-logo1Phoenix Suns

Poprzedni trener: Lindsey Hunter (Alvin Gentry)

Nowy trener: Jeff Hornacek

Opinia: zapraszam do artykułów Wojtka i Łukasza.

CLEVELAND_CAVALIERS_LOGOCleveland Cavaliers

Poprzedni trener: Byron Scott

Nowy trener: Mike Brown

Opinia: zapraszam do mojego artykułu.

Komentarze do wpisu: “Trenerska karuzela kręci się dalej: bieżące plotki

  1. Wydawalo mi sie ze Jackson juz definitywnie odrzucil oferte Nets. Ale moze Billy King przekona Zen Mastera, zeby pokierowal swieza ekipa z Brooklynu?

Comments are closed.