Cuban ma plan na przywrócenie świetności Mavs

dallasmavericksChcemy być mistrzowską drużyną. ” – powiedział Mark Cuban w wywiadzie dla ESPN Dallas. „Chcemy być lepszą drużyną, zajmującą najwyższe miejsca w swojej konferencji. Wiemy, że będziemy dobrą drużyną, ale nie wiemy, czy będziemy świetną drużyną. Jeśli spojrzeć na to jako plan dwuletni, to uważamy, że jesteśmy na dobrej drodze, aby mieć świetną drużynę do końca przyszłego roku.

Mavericks po raz pierwszy od 12 lat nie weszli do play-offów. Mark Cuban – właściciel ekipy z Dallas obiecał, że w Mavs będzie „szybka przebudowa”. Głównym celem drużyny na lato transferowe 2013 jest sprowadzenie Chrisa Paula lub Dwighta Howarda. Ma to być duży krók naprzód w przyszłym sezonie i powrót Mavs do post-season po roku przerwy.

Mavs mieli sporo wygasających kontraktów po tym sezonie, dzięki czemu będą 10mln $ poniżej salary cap. Cuban mówił o planie dwuletnim, bo Mavs dopiero w 2014 roku będą mieli bardzo dużo wolnego miejsca w salary. Jedyne 8mln $ amnestionowanego Brendana Haywooda i ewentualną wykorzystaną opcje drużyny dla Jareda Cunninghama (1.2mln $). Do tego dojdzie nowy kontrakt Dirka, w granicach 10mln $.

Zobaczymy jak sytuacja się potoczy dalej, w każdym razie jeśli Mavs nie zdobędą ani Paula, ani Howarda, wtedy prawdopodobnie nikt z topowych free agents do nich nie przyjdzie. Ale warto dla nich poczekać na 2014 rok. Jeśli swoich opcji nie wykorzystają LeBron James, Chris Bosh czy Carmelo Anthony to rynek będzie bardzo obfity w ciekawych graczy. Do tego mogą dołączyć min. Pau Gasol, Zach Randolph, DeMarcus Cousins czy Luol Deng i masa innych dobrych graczy uzupełniających skład.

W kontekście Mavericks mówi się też o Brandonie Jenningsie, rok temu mógł tu dołączyć Deron Williams. Jednak Cuban nie spotkał się osobiście z D-Willem, co zaważyło na tym, że został on na Brooklynie.

To nie będzię jak w zeszłym roku. Mamy zamiar iść po najlepszych wolnych agentów.” „Jest wiele różnych sposobów, także nie sądze, że jeśli nie zdobędziemy agenta A, B i C to stanie się coś złego. Jest wiele innych opcji i musimy zbadać je wszystkie. Nie myślę o wygraniu lata. Staram się robić to co dobre dla zespołu.”

Cuban przyznał też, że jedną z opcji zmniejszenia wydatków będzie pozbycie się Shawna Mariona. Mówi się min. o wymianie z Cavs za 19, 31 i 33 pick tegorocznego draftu. W zamian, po za Marionem, do Cleveland miałby powędrować wybór nr 13. Jeśli jednak pick zostanie w Dallas to ma z nim być wybrany gracz „na zapas”, którego kontrakt nie będzie przekraczał 1.66mln $.

Mavs będą próbować przekonać Paula lub Howarda do opuszczenia Los Angeles. W Dallas mogą im zaoferować 5 lat kontraktu i roczny wzrost płacy o 7.5%, podczas gdy w innych drużynach gracze ci mogą dostać 4.5% rocznej podwyżki i 4 lata kontraktu.

Sposób w jaki działam we wszystkich moich firmach to przygotowanie sobie pozycji do zwycięstwa. Mogę stworzyć argument, że powinniśmy bezwzględnie udać się po „dużą rybę” i mogę stworzyć argument, dlaczego nie powinniśmy. Jest wielu na prawdę dobrych graczy. Jeśli odpowiednio ich połączymy, to możemy walczyć o 3-4 miejsce na Zachodzie.

Komentarze do wpisu: “Cuban ma plan na przywrócenie świetności Mavs

  1. Coś mi się wydaje ze w Mavs będzie Howard, Paul i Nowitzki. Nowe super Trio, które przejmie pałeczkę po Spurs jeżeli ci nie wygrają w tym sezonie mistrzostwa.

  2. „Sposób w jaki działam we wszystkich moich firmach to przygotowanie sobie pozycji do zwycięstwa. Mogę stworzyć argument, że powinniśmy bezwzględnie udać się po „dużą rybę” i mogę stworzyć argument, dlaczego nie powinniśmy. Jest wielu na prawdę dobrych graczy…

    Naprawdę piszemy razem:)

Comments are closed.