Nick Gilbert znów dobrą wróżbą Cavs. Top pick ląduje w Cleveland

Już po raz trzeci Dan Gilbert – właściciel zespołu Cleveland Cavaliers pokłada nadzieje w swoim 16 letnim już chorym na nerwiakowłókniakowatość (niezłośliwy nowotwór) synu – Nicku. Podobnie jak przed dwoma laty najgłośniejszy okrzyk radości padł ze strony trybuny zajmowanej przez rodzinę Gilbertów i włodarzy Cavaliers, co oznacza, że to właśnie ich drużyna 27 czerwca dokona wyboru jako pierwsza.

Według domniemań wybór padnie na kogoś z dwójki Ben McLemoreNerlens Noel. Pierwszy z nich, Freshman uniwersytetu Kansas imponujący przede wszystkim swoją fizycznością zakończył sezon ze zdobyczami na poziomie 16.4 pkt, 5.3 zb, 2.0 as i 50.7% z gry. Noel przez dość długi czas uważany był za murowanego faworyta do pierwszego numeru draftu 2013, jednak po kontuzji więzadeł krzyżowych, której dziewiętnastolatek nabawił się w lutym w meczu przeciwko Florida Gators jego wybór może być trochę ryzykowny. Center zespołu Kentucky Wildcats w minionym sezonie zdobywał w każdym meczu średnio 10.5 pkt na skuteczności 59% z gry, 9.5 zb i aż 4.4 bloku.

Mający 25% szans na wylosowanie najwyższego wyboru w drafcie Orlando Magic muszą zadowolić się kolejnym, drugim wyborem. Zespół z Florydy według mnie celował będzie w gracza podkoszowego, który wytrze łzy z policzków Magików dlatego najbardziej zadowalałby ich wybór Noela.

Najbardziej zawiedzeni mogą być chyba właściciele Charlotte Bobcats MJ’em na czele, bo mający blisko 20% szanse na 1 numer draftu znaleźli się dopiero na czwartym miejscu.

Kolejność wyborów 1-14 draftu 2013

 1. Cleveland Cavaliers
 2. Orlando Magic
 3. Washington Wizards
 4. Charlotte Bobcats
 5. Phoenix Suns
 6. New Orleans Pelicans
 7. Sacramento Kings
 8. Detroit Pistons
 9. Minnesota Timberwolves
 10. Portland Trail Blazers
 11. Philadelphia 76ers
 12. Oklahoma City Thunder (pick podebrany Toronto Raptors)
 13. Dallas Mavericks
 14. Utah Jazz

Kolejność całego draftu:
http://www.nba.com/news/2013-nba-draft-order/index.html?ls=iref:nbahpt13a

960185_10151544892178463_1097245599_n (1)

Komentarze do wpisu: “Nick Gilbert znów dobrą wróżbą Cavs. Top pick ląduje w Cleveland

 1. Sporo szczęścia mają Cavs w ostatnich draftach. Pytanie czy Noel nie okaże się drugim Odenem choć w przypadku Cavs powinni szukać centra bo obwód mają solidny. Co do tego, że Magic chcieli by Noela to nie jestem tego taki pewien. Mają Vucinica, który pokazał, że potrafi grać na wysokim poziomie więc bardziej proponowałbym celować z jakąś 1/2 żeby wzmocnić obwód.

  1. Noel zagra na 4 w Magic wiec to nie problem. Co do Cavs to uważam, że właśnie potrzebny jest im ktoś na 3 i Ben McLemore byłby dla nich idealnym wyborem. Irving – Waiters – McLemore – Thompson – Varejão /Zeller

 2. Wizards na razie są mocno nastawieni na Noela. Jeśli Cavs nie wezmą McLemore’a to właśnie w niego bym celował mając dwójkę. Co ciekawe Cavs na razie najlepiej wypowiadają się o Lenie!

  1. Obawiam sie, że nie ma szans, żeby Noel dotrwał do 3 wyboru, zbyt wyróżnia się wśród tego draftu, żeby spadł jak Sullinger. Z tego co wyczytałem, do Wizards trafi prawdopodobnie jeden z dwójki: Porter/Bennett.

  2. Trochę nie tak, bo wszystko zależy od testów medycznych ,które Noel przejdzie za kilka dni. Jeśli okaże się ,że rehabilitacja poszła nie tak (czego mu oczywiście nie życzę) może spaść dużo niżej.
   Cytuję też wypowiedzi:

   Marc J. Spears: Wizards won’t listen to pressure to draft Georgetown’s Otto Porter if he’s available at three, source said.
   Yannis Koutroupis: Before winning the lottery, Cavs sources said they were focusing in on Anthony Bennett and Otto Porter

  3. Noel i McLemore są najlepsi, więc jeśli Noel będzie ok, to dwa pierwsze miejsca są jak w banku, a to, kogo wybiorą Magic zależeć będzie od wyboru Cavs. Wydaje mi się, że Nerlens pójdzie do Cleveland, bo na wyborze McLemore’a mógłby stracić i Dion i Ben, ponadto Cavs mogą zostać z ręką w nocniku po odejściu / kontuzji Varejao, tak jak w tym roku. Bennett i Porter to naturalne wybory Wizards, bo skrzydła u nich wyglądają najgorzej, a Bobcats pewnie marzyli o Noel-u, więc nawet jeśli będzie coś nie tak z jego rehabilitacją to niżej niż z 4 nie pójdzie, jeśli nie on to stawiam na Lena, ewentualnie Zellera, za to nie mam pojęcia co zrobią Suns, oni potrzebują chyba zawodników o każdej charakterystyce na każdą pozycję, no może oprócz niepotrafiących bronić jeźdźców bez głów z przeszklonymi oczkami;)

 3. Cavs znowu będą mogli pozyskać ciekawego gracza do spółki z Irvingiem.

Comments are closed.