Rozstrzelani-pokonani 2013: Golden State Warriors

Ciężko o zespole Marka Jacksona powiedzieć, że jest przegrany. Na pewno drużynie, która okazała się rewelacją sezonu zasadniczego jak i pierwszej rundy play offs – eliminując Nuggets – trzeba powiedzieć,iż brakuje doświadczenia. Tego elementu muszą jednak gracze sami nazbierać, w kolejnych emocjonujących bojach, by kto wie, może w następnych rozgrywkach – przy pełnym zdrowiu Curry’ego, Lee i Boguta – zaliczyć poziom wyżej tj. finał konferencji. Najlepiej w tym sezonie prezentowali się David Lee (z drugim swoim występem w All Stars), Jarrett Jack (kolejny świetny zmiennik ligi) oraz Stephen Curry (Mistrz świata z Turcji). W play offs ujrzeliśmy jeszcze większy potencjał Klay’a Thompsona czy Harrisona Barnesa i wydaje się, że Mark Jackson ma zapewnioną jasną przyszłość ze swoją drużyną.

Co moglibyśmy doradzić sternikom klubu, by zostali oni wyżej w ligowej hierarchii na kolejne lata?

1. W jakim elemencie Warriors najbardziej odstawali od Spurs czyli ich pogromców?

2. Czy Mark Jackson popełniał jakieś błędy szkoleniowe podczas ostatniej serii? i czy jeśli straciłby on asystenta Mike’a Malone’a to jego zespół straciłby na wartości??

3. Których graczy należy zostawić w składzie a kogo trzeba by było się pozbyć? Czy mając na uwadze słabe zdrowie liderów drużyny – Curry’ego i Boguta – nie wypadałoby pozyskać podobnych charakterologicznie graczy na zmianę, na wypadek kontuzji??

4. David Lee już jest graczem formatu All Star, Stephen Curry dostanie się pewnie do Meczu Gwiazd w 68. sezonie. Jak myślisz, kto jeszcze z młodych Warriors przebije się lub ma szansę dostać się do ligowej elity?

5. Czy Warriors bez zmian są w stanie grać jeszcze bardziej efektywnie i np. wygrać 50 spotkań w sezonie zasadniczym?

6. Którym graczem z przeszłości klubu z Oakland  wypełniłbyś chętnie, dziś, rotację tego zespołu?

Komentarze do wpisu: “Rozstrzelani-pokonani 2013: Golden State Warriors

 1. 1. Nie będę oryginalny, doświadczeniem. Ale jakoś oczami wyobraźni widzę ich za rok rewanżujących się Ostrogom :D
  2. Ciężko to oceniać nie będąc trenerem. Jeśli straci asystenta to rzeczywiście może na tym stracić
  3. Wylot dla Biedrinsa i Jeffersona. Koniecznie zatrzymać Kurę, Kleja, Lee, Kangura, Barnesa i Jacka. Są podwaliną pod kuresko mocny zespół
  4. Thompson i Barnes jeśli nie za rok to kiedyś napewno. Plus Bogut jeśli będzie zdrowy
  5. Jak już wspomniałem za rok mogą przysłowiowo przejąć pałeczkę od Spurs
  6. Chris Mullin, Latrell Sprewell, Wilt Chamberlain, Rick Barry :D z aktywnych może Dorell Wright albo Matt Barnes na wzmocnienie ławki

Comments are closed.