LeBron James po raz 4!

abopayx

Od kilku tygodni pewne było już, że LeBron James otrzyma w tym roku nagrodę dla najbardziej wartościowego gracza NBA. To stało się oficjalne wczorajszego wieczora, kiedy to „The King” odebrał statuetkę MVP po raz czwarty w ciągu pięciu lat.

Można LeBrona nie lubić, można go uwielbiać. Nie ważne jaki macie do niego stosunek, musicie przyznać, że jest obecnie najlepszym zawodnikiem na świecie i w pełni zasłużył na tą nagrodę.
Przyznam, że kilka lat temu nie przepadałem za Jamesem. Był zarozumiały i niedojrzały. Z wiekiem jednak jego gra i postawa bardzo się zmieniła, oczywiście na plus. Teraz nie ma się do czego przyczepić. James nie jest samolubny na boisku, szuka wolnych kolegów, szczególnie na linii rzutów za 3 (Ray Allen i Shane Battier), jakiś czas temu zaczął gra częściej pod koszem, co jeszcze polepszyło jego statystyki. Jedynym zagrożeniem w następnych latach jest dla niego Kevin Durant. Można do niego dodać jeszcze rozgrywających Chrisa Paula i Tony’ego Parkera.

LeBron James, Miami12011,207
Kevin Durant, Oklahoma City932123765
Carmelo Anthony, New York116512717475
Chris Paul, L.A. Clippers2273923289
Kobe Bryant, L.A. Lakers4122327184
Tony Parker, San Antonio2781386
Tim Duncan, San Antonio21121065
James Harden, Houston71233
Russell Westbrook, OKC169

 

„Myślę, że jestem aktualnie w stanie bronić każdą pozycję i każdego zawodnika w lidze.” Mówił James o drugim miejscu do nagrody dla najlepszego obrońcy. „Jestem bardzo wdzięczny. Każdej nocy staram się być najlepszym zawodnikiem na parkiecie.” 

Na pytanie, jak skomentuje jeden głos na Anthonego w wyścigu po MVP odpowiedział: „To był pewnie Nowojorski dziennikarz, który nie dał mi głosu. Rozumiem to”.

Jako ciekawostkę dodam, że LeBron James kilka dni temu powiedział, że przeznaczy 1 milion dolarów na renowację szkoły, a głównie hali sportowej St. Vincent-St. Mary. Hala ma nazywać się „The LeBron James Arena”.

Cała konferencja prasowa:

Z kamery Phantom:

Komentarze do wpisu: “LeBron James po raz 4!

  1. Zdecydowanie najlepszy sezon w wykonaniu jednego zawodnika jakiego mialem przyjemnosc ogladac…. cos niesamowitego:) widac jego rowzoj i ewolucje w grze i „pismie”;) W nastepnym roku pewnie planuje dostac caly zestaw: Obronca roku MVP RS oraz MVP finalow.

    Let’s Go Heat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. Jestem strasznie zadowolony :) James z każdym meczem jest coraz lepszy. Następny rok również będzie do niego należał.

Comments are closed.