Phil Jackson pomoże Pistons w poszukiwaniach nowego trenera

Jax dołączy do Pistons jako tymczasowy doradca w czasie poszukiwania trenera przez Tłoki. Jackson będzie w Detroit przez następny tydzień, w tym czasie spotka się z prezydentem klubu Joe Dumarsem i grupą właścicielską prowadzoną przez Toma Goresa.

Według oficjalnej strony internetowej Pistons 11-krotny mistrz NBA jako trener ma „zapewnić porady i rady na temat szukania trenera, który zapewni najpilniejsze potrzeby gry w koszykówkę.

Gores powiedział, że „Phil Jackson jest przyjacielem i jednym z najlepszych umysłów w tym biznesie. Jesteśmy podekscytowani, że mamy go jako doradcę. Pomoże on nam podjąć wiele ważnych decyzji dla tej ekipy. Joe i ja rozmawialiśmy o tym, obaj jesteśmy całkowicie zgodni, że to świetna okazja.

Tom i ja omówiliśmy z pomocą konsultanta nasz proces w podejmowaniu decyzji w szukaniu trenera i czujemy, że Phil Jackson jest wielkim zasobem wiedzy na ten temat. Czekamy na rozmowy z Philem w przyszłym tygodniu.” – powiedział Joe Dumars, prezydent klubu z Detroit.

Jackson dołącza do Pistons w krótkoterminowej roli. Wyraził on też zainteresowanie do przyłączenia się do biura Toronto Raptors i zostania prezydentem klubu. Osoba znająca plany Jacksona przekazała CBSSports.com informację, że Jax jest bardziej zainteresowany rolą doradczą.

Wpływy Jacksona mogą pomóc w zostaniu trenerem Brianowi Shawowi, który miał zastąpić Jacksona jako coach Lakers w 2011 roku. Teraz Shaw, bezskutecznie szukający ostatnio pracy jako trener, może znaleźć pracę w Detroit.

Jak uważacie odnalazłby się tam? Według mnie należy dać mu szanse, możliwe, że ułoży młodą ekipę Pistons.

Zatrudnienie Jacksona to dobra decyzja władz Pistons? Moim zdaniem tak, Jax zna ten biznes bardzo dobrze i powinien dobrze wiedzieć, jaki trener będzie dobry dla ekipy z Detroit.

Komentarze do wpisu: “Phil Jackson pomoże Pistons w poszukiwaniach nowego trenera

  1. Shaw powinien dostać już szanse w Lakers, więc fajnie byłoby, żeby wreszcie gdzieś zakotwiczył.

Comments are closed.