Rozstrzelani-pokonani 2013: Los Angeles Lakers.

Wracamy do popularnej co rok serii pytań dla Was, odnośnie przegranych tego sezonu. Na pierwszym miejscu są dziś Lakers, czyli Dream Team mający walczyć w zakończonym przed godzinami sezonie, o kolejny mistrzowski tytuł. Oto kilka pytań, które muszą postawić sternicy Jeziorowców po przegranej z kretesem serii ze Spurs.

1. Zostawić Mike’a D’Antoniego czy nie? Ewetualnie kogo zamiast niego zatrudnić?

2. Czy warto użyć amnestii na którymś z najwyższej opłacanych graczy – Kobe Bryancie (30 mln USD) czy Pau Gasolu (19 mln USD) ?

3. Oferować maksymalny kontrakt Dwightowi Howardowi (jeśli wejdzie do puli wolnych agentów, to będzie trzeba wyrównywać ofertę) czy może skupić się na innych celach transferowych? Ewentulanie kogo jeszcze powinni sprowadzić Lakers by wyciągnąć drużynę z kryzyzsu??

4. Steve Nash zawiódł (zwłaszcza jego zdrowie), Metta World Peace nie przypomina już najlepszego defensora na trójce. Co z nimi zrobić i czy transfer Kanadyjczyka nie był błędem (przecież Lakers w przeszłości próbowali nieudanego eksperymentu z Garym Paytonem i wydaje się, że nie wyciągnęli wniosków) ??

5.  Mitch Kupchak pogubił się od momentu zablokowania przez ligę transferu Chrisa Paula – prawda czy fałsz?

Komentarze do wpisu: “Rozstrzelani-pokonani 2013: Los Angeles Lakers.

 1. 1. Zostawić Mike’a D’Antoniego czy nie? Ewetualnie kogo zamiast niego zatrudnić?

  Zwolnić, nie potrafi wykorzystywać drużyny do maksimum. Jeff Van Gundy najlepszy kandydat.

  2. Czy warto użyć amnestii na którymś z najwyższej opłacanych graczy – Kobe Bryancie (30 mln USD) czy Pau Gasolu (19 mln USD) ?

  Nie warto

  3. Oferować maksymalny kontrakt Dwightowi Howardowi (jeśli wejdzie do puli wolnych agentów, to będzie trzeba wyrównywać ofertę) czy może skupić się na innych celach transferowych? Ewentulanie kogo jeszcze powinni sprowadzić Lakers by wyciągnąć drużynę z kryzyzsu??

  Zaoferować, pokazał że coraz lepiej współpracuje z Gasolem, jest to przyszłość klubu po odejściu Kobiego.

  4. Steve Nash zawiódł (zwłaszcza jego zdrowie), Metta World Peace nie przypomina już najlepszego defensora na trójce. Co z nimi zrobić i czy transfer Kanadyjczyka nie był błędem (przecież Lakers w przeszłości próbowali nieudanego eksperymentu z Garym Paytonem i wydaje się, że nie wyciągnęli wniosków) ??

  Artest – spróbować wymienić na kogoś perspektywicznego
  Nash – Zostawić, niech uczy młodych jak rozgrywać, dawać mu po max 20 min w meczu z ławki

  5. Mitch Kupchak pogubił się od momentu zablokowania przez ligę transferu Chrisa Paula – prawda czy fałsz?

  Fałsz – zbudował bardzo dobry skład, to nie jego wina, że wiecznie ktoś siedział w szpitalu albo gabinetach medycznych….Trudno coś ugrać mając taki szpital w drużynie i to każdy z s5 coś sobie zrobił….

 2. ad. 1. Zwolnić! Doskonały przykład „oszczędności” – PJ
  ad. 2. Bryant w końcu się uczy (tak, to nie żart) jak grać zespołowo; Gasol out
  ad. 3. Howard nosi brzemię – jak być lepszym od O’Neala – nie będzie, więc out
  ad. 4. Nash od początku był nieporozumieniem, więc out; Artest, kontrakt w dół i ławka
  ad. 5. Z całym szacunkiem, ale Paul zjada na śniadanie Nasha, więc pomysł z ponowieniem „słynnego” rozgrywającego w Lakers, zgubny

  1. Chcesz oddać Gasola i Howarda i nie zostawić nikogo? Gratuluję. Będzie wolny C.Kaman za kilka mln$. Pewnie jako manager go zatrudnisz w miejscu wspomnianej dwójki…

 3. Zgadzam sie z monty’m
  Moim zdaniem, w LAL nie bylo, az takiego szpitalu jak w np. w minesocie.
  Nawet gdy wiekszosc grala to i tak dostawali baty, przez brak zgrania, straty oraz ilosc lapanych fauli.

 4. 1. D’Antoni to od początku było nieporozumienie. Mistrzowski zespół musi mieć twardą defensywę. Zawsze lubiłem McMilana, może Skiles, czy Stan Van Gundy?
  2. Kobe to cały czas jeden z najlepszych koszykarzy w lidze, a Pou jeden z najlepszych podkoszowych, o ile ma motywację, jednak od paru sezonów rzadko zostawia serce na boisku, jeśli będą zmuszeni zastosować amnestię na nim by skompletować skład to trudno, ale z drugiej któryś pretendent się ucieszy, oby nie Heat;)
  3. Jasne, Dwight jest warty maxa, będzie bardzo ważny po usunięciu się w cień Koba i odejściu Gasola, to on będzie miał przyciągnąć ewentualną drugą wielką gwiazdę jak Poul czy Deron.
  4. Nash to cały czas ich najlepszy rozgrywający, a biorąc pod uwagę, że nie mają żadnych młodych perspektywicznych na tą pozycję, zostawił bym go, chyba, że zagną parol na jakiegoś młodszego rozgrywającego. Co do Artesta to jest to wciąż jeden z najlepszych defensorów na swojej pozycji i potrzebny w zespole czarny charakter, który będzie „chronił” Koba i Dwighta;)
  5. Zrobił świetną robotę na rynku transferowym, zresztą w październiku był uważany za cudotwórcę, niestety zabrakło zdrowia, chemii i dobrego trenera.

 5. 1 ten baran powinien zostać dyscyplinarnie wyrzucony z LA ;)
  2 nie warto, a jak już bierzemy pod uwagę pozbywanie się Gasola to tylko w wymianie.
  3 oczywiście, że tak.
  4 zdecydowanie starać się wymienić Nasha na jakiegoś młodego, atletycznego obwodowego. MWP przyda się jeszcze drużynie ale kontrakt powinien mu gwarantować nie więcej niż 4mln za sezon.
  5 czy się pogubił? nie sądzę, bardziej powiedział bym, że stracił głowę zgadzając się na MDA.

 6. 1. D’Antoni do zwolnienia. Rozmawiać z Masterem :) Klub wydający tyle na pensje nie powinien żałować grosza na trenera. Bez dobrego coacha się nie wygra.
  2. Nie jestem zwolennikiem pozbywania się legend (a Kobe jest), bo za dużo trzeba płacić, czy po prostu dlatego, że coś nie gra. Kobe w gazie jest wart każdych pieniędzy.
  3. Howard powinien zostać. Gasol out. LAL, aby utrzymać Howarda będą musieli dać mu maksa. Niedługo skończy grę Kobe, Gasol ma swoje lata, lepszy nie będzie. Na kimś trzeba budować potęgę. Na kim, jak nie na DH ?
  4. Nasha powinni się pozbyć. Słaby defensor, nie za wiele asyst. Tutaj potrzebny jest kreator, podający. To nie był sezon Nasha. Czy następny będzie ? Nie sądzę.
  5. Fałsz. Ściągnął inną wielką gwiazdę do Los Angeles. To tylko gdybanie, czy CP3 byłby lepszym tradem

  Podsumowując, LAL powinni posprzątać w swoim domu, wyczyścić salary cup i budować drużynę wokół duetu Kobe i Howard. Uzupełnić tę dwójkę solidnymi, dobrymi obrońcami, którzy potrafią rzucić, podać, a co ważne, nie będą mieli parcia na bycie numero uno.

 7. 1. zwolnić. Jest dużo lepszych trenerów od niego
  2. Nie / Kobe to niestety loteria – mimo ciężkiej pracy może nie wrócić do swojej dyspozycji ale i tak bedzie dobry. Poza tym to jest Kobe! kobe=lakers, lakers=kobe.
  Co do Gasola. Jesli go amnestiują to kto będzie asysty rozdawał? :-)
  A tak na serio to kogo na jego miejsce by znaleźli?
  3. W obecnej formie (i z jego charakterem) Howard moim zdaniem nie jest wart maksa ale to jest to samo pytanie co z Gasolem (kogo na jego miejsce?)
  4. Niech rozglądają sie za jakimś perspektywicznym rozgrywającym a Nash będzie go uczył.
  Metta (aka Artest) do wymiany
  5. Nie mam pojęcia

 8. 1. Zwolnić. żadnego Stana. Może Shaw, McMillan, Zen?
  2. Kobe zostaje na bank, Gasol? Zależy kto będzie na rynku i za jakie pieniądze: Milsap? Smith? Można w trakcie sezonu próbować handlować Gasolem.
  3. Dać maxa Howardowi, jeszcze się rozkręci przy innym trenerze. Wokół niego budować trzon drużyny na następne lata.
  4. Ciężko stwierdzić czy Nash to był błąd [kontuzje, 2 trenerów, system gry], bo jeszcze może się okazać nieoceniony w kolejnych play-offs rozdając po 8 asyst. Tylko wszyscy się zastanawiają czy pieniądze nie za duże zarabia jak na teraz [o 2 bańki za dużo]. Ja bym go zostawił na zmianę z jakimś młodym, lepszym defensorem na jedynce. Metta? Nie wiem, chyba bym handlował gościem, bo z roku na rok coraz mniej mnie przekonuje – ma momenty dobre ale chyba potrzeba zmiany choć na kogoś o podobnym nastawieniu defensywnym.
  5. Nie. Zrobił kolejny genialny ruch, nie wypaliło tym razem przez zbieg wielu przypadków [trenerzy, systemy gry, kontuzje, brak zgrania] ale ruch był świetny. Kolejnego lata przekonamy się jak gościu jest dobry – zobaczycie.

Comments are closed.