W Dallas szykuje się przebudowa. Mayo odejdzie.

Po przegranym sezonie regularnym, mimo bilansu 41-41 i przy braku awansu do play offs (pierwszy raz od 2000 roku) ekipa Marka Cubana już myśli o nadchodzącym okienku transferowym by przebudować skład. Wg ostatnich doniesień z Dallas sam Dirk Nowitzki – na prośbę właściela drużyny – weźmie udział w doborze zawodników, by Mavs mogliby się bić w najlepsze podczas 68. sezonu.

Pierwsze doniesienia mówią o tym ,że rzucający obrońca OJ Mayo nie zamierza korzystać z opcji gry wśród Mavericks w następnych rozgrywkach i poszukać znów szczęścia na rynku wolnych agentów. 25-letni shooter dostarczał drużynie średnich na poziomie 15.3pkt, 4.4zb i 3.5as , ale dużo gorzej prezentował się on od powrotu Dirka Nowitzkiego. Wówczas jego akcje nieco spadły. Ligowe źródła mówią, że ex gracz Grizzlies może trafić do Detroit Pistons, którzy poważnie są zainteresowani jego osobą.

Inne z kolei informacje z Texasu mówią o tym, że weteran Elton Brand może być spokojny o swoją przyszłość w drużynie Wichrzycieli i jego opcja drugiego roku w kontrakcie zostanie wykorzystana. Silny skrzydłowy notował w 71 meczach sezonu zasadniczego średnie 7 punktów i 6 zbiórek na mecz. Na pewno jednak Mark Cuban i Rick Carlisle będą szukali jeszcze jednego solidnego podkoszowego, będącego w stanie wesprzeć nie tylko Branda.

Ostatnie wiadomości sugerują, iż niepewna jest przyszłość w Texasie Darrena Collisona, który po udanym starcie rozgrywek stracił status startera i większość spotkań drugiej fazy sezonu rozpoczynał z ławki. Były playmaker Indiany Pacers średnio notował 12pkt i 5as w meczu, a po sezonie kończy mu się obecna umowa z klubem otrzymana w spadku z Pacers. Podobna sytuacja wydaje się być z Chrisem Kamanem, który przed sezonem podpisał tylko roczną umowę na wartość 8 mln USD. Biorąc pod uwagę jego ostatnie występy na poziomie 5 punktów możnaby było wymagać od byłego All Stara nieco więcej..W całym sezonie reprezentat Niemiec rzucał 10pkt na mecz i zbierał nieco ponad 5 piłek (5,6). Wszystkie te zdobycze są poniżej średnich z całej kariery centra.

Jak Wy myślicie, na kogo powinni zapolować Mavs, wiedząc, że pierwszą opcją w ataku pozostanie nadal Dirk Nowitzki?

Komentarze do wpisu: “W Dallas szykuje się przebudowa. Mayo odejdzie.

  1. No tak, w Detroit jest za mało rozgrywajacych…..;-)

    1. mają sporo rozgrywających, ale żadnego przyzwoitego rzucającego obrońcy. Próbują z Singlerem,Knightem, czy Stuckeyem, ale żaden nie jest sg. O.J jest shooterem jakiego w Detroit brakuje.

  2. Mayo był strasznie marginalizowany w ataku po powrocie Dirka. Wcześniej miał prawie 21 punktów w meczu. Nie dziwię mu się więc wcale. W Detroit byłoby mu dobrze. Mavs muszą się pokusić przede wszystkim o All-Stara. Musi być druga, pewna opcja. Dirk jest już na tyle stary, że raczej nie zagra całego sezonu. Zawsze warto spróbować zagrać o Chrisa Paula, chociaż wydaje mi się, że raczej podpisze nową umowę w Clippers. Może warto zaryzykować Cousinsa albo powalczyć o Pekovica? Nie wiem czy dałoby się pogodzić na jednym boisku Dirka z J-Smoove. Dobrą opcją jako PG mógłby być Brandon Jennings, bo na tej pozycji potrzeba jest największa. Jeżeli nie Jennings, to przynajmniej Jeff Teague lub Jose Calderon. Z zadaniowców łakomym kąskiem może być Tony Allen. Przydałby się typowy shooter w stylu Korvera lub Kevina Martina, który może być jednak za drogi. W sumie wszystko zależy od tego ile kasy rzuci Mark Cuban, bo chętnych do gry w Dallas raczej nie zabraknie.

  3. ściągnąć Evansa, który przejmie zespół gdy Dirk odejdzie a teraz będzie pełnił funkcję jak w pierwszym sezonie w Kings czyli typowy combo guard :) Otoczyć go typowym strzelcem i myślę, że warto postawić na Morrow’a, którego ściągnęli w trakcie sezonu lecz nie korzystali z jego usług. Zapolować na centra i tutaj myślę, że można powalczyć o Marcina :) Carter, Brand, Marion, Wright spokojnie powinni zostać i z tym trenerem można walczyć o kolejne podejście do Misia :)

  4. Mayo był marginalizowany bo ceglił strasznie – miał tragiczne okres w sezonie i po tym już nie wrócił

    1. No nie wiem. W pewnym momencie był nawet liderem ligi w % rzutów za trzy. Jak słabnie pozycja w zespole, to zawodnik traci pewność siebie, a to kluczowe w skuteczności rzutów. Patrz keys Stephena Jacksona z tego sezonu. Czy nagle Jackson zapomniał jak się rzuca? Nie, to Pop przestał dawać mu szanse. Takich przykładów przychodzi mi bardzo wiele.

  5. Mayo przed powrotem Dirka zgubił formę. W grudniu jak sam piszesz 50% za trzy a w styczniu już 38 % a Dirka nie było – spadła też ogólnie FG. Dirk tylko dopełnił dzieła- Mayo nie wykorzystał szansy i tyle

Comments are closed.