Kyrie Irving nie chce rozmawiać o przyszłości Byrona Scotta

cleveland_cavaliers_logo-1024x768Po tym jak Cavaliers przegrali 12 z ostatnich 14 spotkań zaczęły się pojawiać głosy o niepewnej przyszłości trenera Byrona Scotta.

Zapytany o swoją ocenę tej sytuacji Kyrie Irving nie miał zamiaru odpowiadać, dodając że w tej chwili interesuje go jedynie siedem najbliższych spotkań którymi zakończą sezon.

O ile na korzyść Scotta przemawia liczba urazów kluczowych graczy z którymi zmagała się jego drużyna przez cały sezon, o tyle bilans 63-160 w czasie trzech lat pracy w Cleveland wygląda dość słabo (choć oczywiście wszyscy wiemy, że to okres przebudowy tego zespołu).

W bieżących rozgrywkach Cavs musieli radzić sobie od grudnia bez podstawowego środkowego Andersona Varejao (skrzep krwi). 23 spotkania opuścił z powodu różnych urazów Irving (złamany palec, kolano i bark). Blisko połowę sezonu przesiedział też ważny zmiennik Daniel Gibson, a ostatnio kontuzje dokuczają również Dionowi Waitersowi.

To co może jednak sprawić, że Dan Gilbert wymusi zmianę szkoleniowca to rozmiary i styl ostatnich porażek. Drużyna z Cleveland potrafiła np. roztrwonić 27 punktów przewagi przeciwko Heat, zostać rozbitym przez Rockets aż 38 punktami czy przegrywać z Nets na swoim boisku do przerwy 30 punktami.

Dopóki sezon się nie zakończy to się tym nie przejmuję. Nawet nie rozważam ewentualnych opcji. Jestem skoncentrowany na zakończeniu tego sezonu z nim (Scottem, red.) i tylko to się teraz liczy. – Kyrie Irving

Szkoleniowiec Cavaliers ma ważny kontrakt również na kolejny sezon po tym jak zarząd klubu wykorzystał opcję w jego kontrakcie.

Czy Waszym zdaniem na ławce w Cleveland powinno jednak dojść do zmiany?

Komentarze do wpisu: “Kyrie Irving nie chce rozmawiać o przyszłości Byrona Scotta

  1. Cavs posiadają ogromny potencjał, w przyszłości mogli by namieszać ale potrzebny jest nieco lepszy trener
    Niby Scott jest niezłym trenerem ma tam sporo wygranych w innych klubach ale coś mu w Cavs nie idze, idealnym kandydatem byłby ktoś doświadczony, umiejący pracować z młodymi

  2. Prawda jest taka, że przy kontuzji Varejao, to Scott jest największą gwiazdą Cavs po Irvingu, który też sporo meczów przez kontuzje opuszczał. No niestety, skład jest słaby. Sam nie wiem, gdzie Kamil widzi ten ogromny potencjał. Ja uważam Irvinga za topowego gracza, jestem fanem talentu Waitersa, ale to jednak mało. Tam trzeba zrobić przebudowę, ale personalną.

Comments are closed.