Malcolm Thomas wraca do składu Byków.

Zapewne pamiętacie go z Summer League, i wspominacie jako jednego z najbardziej atletycznych podkoszowych lata 2012. Malcolm Thomas, ma 25-lat, mierzy 206cm wzrostu i podczas 26 gier dla L.A. D-fenders notował średnie: 15pkt, 10zb i 1.8 bloku. Ponadto został on wybrany najlepszym skrzydłowym ligi NBDL. Ma za sobą też trzy oficjalne występy wśród Spurs, a teraz stanie przed szansą pokazania się chicagowskiej publiczności w miejsce kontuzjowanego Taja Gibsona.

Thomas w tym sezonie reprezentował już barwy izraelskiego Maccabi Tel Aviv i grał pod kierunkiem Davida Blatta. Jak dobrze pamiętacie, ten świetnie zbierający i często blokujący podkoszowy walczył o miejsce w składzie Chicago Bulls obok Olka Czyża. O ile nasza polska czwórka gra już we włoskim Virtusie Rzym – to Thomas cały czas marzył o szansie gry w NBA i szybko wrócił do USA..W D-League rozegrał dwa spotkania, najpierw i znów dla L.A. D-Fenders zaliczył 13pkt i 17zb a po chwili zainteresowali się nim sternicy Golden State Warriors.  Później nastąpił jego debiut – przeciwko Milwaukee Bucks (0 pkt i 2zb) – by po chwili zdobył pierwszy punkt w sezonie przeciwko Knicks. Z Warriors ostatecznie rozegrał krótkie pięć spotkań i łącznie zanotował 21minut/3pkt/5zb.

Między spotkaniami NBA zanotował on drugi występ na parkietach niżej ligi, tym razem dla Santa Cruz, zaliczając 8pkt i 15zb. Wiedząc, że drugiego 10-dniowego kontraktu nie podpiszą z nim Warriors, zdecydował się on na przenosiny do Chicago, zważając na fakt kontuzji Taja Gibsona i krótkiej ławki na pozycjach podkoszowych Toma Thibodeau. Być może defensywne możliwości i atletyzm zawodnika przekonają Thibsa do dania zawodnikowi drugiej i dłuższej szansy?

Debiut gracza ma nastąpić w kolejnym meczu Bulls, przeciwo Portland Trail Blazers.

Komentarze do wpisu: “Malcolm Thomas wraca do składu Byków.

 1. Droga Redakcjo!

  Zróbcie coś z Chatem! niech wróci na strone głowną! tracicie czytelników którzy chcą korespondować miedzy sobą ! chat na osobnej zakładce nie jest fajny i niestety traci na wartosci.. na głownej wszyscy go widzą i kazdy moze skomentować często jakiś anonim nawet który przedstawi trafne spostrzeżenie.

  Nie chcecie widzieć problemu?
  proszę przywróćcie chat na główną!

  Pozdrawiam
  W imieniu nie tylko swoim ale także pozostałych czytelników.

 2. okejjj ale kiedy wraca?
  Kiedy podpisuje kontrakt, na jaki czas, od którego meczu będzie mógł pomóc bykom?

  1. yhmm wycofuje się. Czytanie ze zrozumieniem się kłania a raczej… szukałem cyferek nie zauważając ostatniego zdania. Podpisał na 10 dni?

 3. na 10 dni. pozdro. liczę i chciałbym by został do końca sezonu. Przy letniej amnestii Boozera mógłby być ciekawym zmiennikiem dla Taja Gibsona w nowych rozgrywkach.

 4. Myślisz że sie go pozbędą? NA jakiej podstawie?
  Wiem ze za dużo zarabia, zarabiał by dużo nawet gdyby był liderem a nim nigdy nie został za to jest… za słaby w obronie a włodarze nie lubią przepłacać ale czemu myślisz ze się go pozbeda po sezonie? przebudowa? Poszukają zamiennika?

  1. zacytuję Ci Kosmo z wpisu o Nuggets vs. Bulls
   „wczoraj Boozera to wszyscy omijali grą, jakby był trędowaty…”

  2. czytałem
   Tylko sprawą otwartą jest dla mnie czemu? Przecież w ataku nie jest zły. Jest lepszy od Denga. – tam wsiu bździu nadgarstek paluszek, głowa czy nóżka – gorzej rzuca i to fakt. Obojętnie czemu. Ostatnio zachwycaliśmy się serią punktów na 60% skuteczności Lebrona bo skuteczność jest ważna. Deng: 0.424, Boozer: 0.471. faktem jest że Boozer ma najlepiej ułożoną rękę na półdystans z całej ekipy Byków. Obrona nie jest koszerna ale akurat atak ma niezły.

Comments are closed.