Podwójne wzmocnienie Celtów.

Wczoraj do naszych uszu dotarło oficjalne potwierdzenie ,że rekordzista w Mistrzowskich tytułach, Boston Cetlics, pozyskał zapowiadanego od kilku dni – DJ White’a. Były podkoszowy Bobcats i Thunder ostatnie 32 spotkania rozegrał w lidze chińskiej, dla Rekinów z Szanghaju notując średnie 21.6pkt, 9.7zb i 1.3blk, podczas 33 minut gry. 27-letni absolwent Indiany, mierzący 205cm wzrostu i ważący 113kg, był w 2008 roku wybrany przez Detroit Pistons, z 29. numerem draftu. Dotychczas w NBA rozegrał on 124 spotkania podczas, których notował przeciętne 6.3pkt i 3.4zb. W rotacji Celtów ma zastąpić oddanego do stolicy USA Jasona Collinsa (w zamian za Jordana Crawforda). Do Bostonu trafił jak na razie na 10 dni.

Co ciekawe dziś Celtowie oficjalnie podpisali – również na 10 dni – kolejnego gracza z doświadczeniem w lidze chińskiej..

Wybór tym razem padł na grającego ostatnie 28 spotkań dla Lwów z Foshan, Shavlika Randolpha. Mierzący 208cm wzrostu i ważący 107 kg biały podkoszowy zadebiutuje wśród Celtów meczem z Golden State Warrios, zakładając numer 42. W swoich ostatnich występach w Azji 30-letni absolwent Duke zaliczał statystyki na poziomie: 32pkt, 14.6zb i 1.0blk. Niewybrany w drafcie zawodnik  trafił na niemal 3 lata do Szóstek, a od 2008 roku notował epizody w kolejnych klubach NBA jak Portland Trailblazers i Miami Heat. W lidze rozegrał on 95 spotkań i zaliczał średnio: 2.4pkt i 2.4zb.  We wrześniu 2012 roku podpisał niegwarantowaną umowę z Wizards, ale przed rozpoczęciem sezonu został z niej zwolniony.

Patrząc na karierę i umiejętności obu wysokich wydaje się ,że na dziś mocniej przydatny Celtom będzie bardziej atletyczny, młodszy i częściej walczący w polu podkoszowym White. Obaj gracze mają jednak mało czasu na przekonanie do swojej osoby Doca Riversa. Celtics w ostatnich godzinach też zgodzili się na przedłużenie umowy, do końca biegnacego sezonu, z Terrencem Williamsem.

Komentarze do wpisu: “Podwójne wzmocnienie Celtów.

  1. Niech ściągną Maćka Lampe:) żałuje kariery tego koszykarza, przy jego uniwersalności oraz umiejętnościom ofensywnym mógłby być wzmocnieniem dla praktycznie każdej drużyny NBA

    1. Ajj nie przypominajcie Lampe bo mi się smutno robi. Szkoda strasznie bo mógłby grać w lidze do tej pory. Głowa nie ta najwyraźniej :(

  2. A Garet Siler? On chyba gra w chinach. Uwielbiam go z racji tego, że w NBA 2k był najgrubszy;p

  3. Pamiętajmy że Maciek trafił do NBA jako bodajże 18latek z fziu bziu w głowie. Teraz to ukształtowany , świetny w ofensywie zawodnik. W obronie więcej jak poprawny mimo że nie zbiera 10 piłek na mecz. Świetne warunki fizyczne, świetnie potrafi wykreować sobie miejsce do rzutu(coś a’la Dirk ruchem nogi zyskuje pół metra i rzuca) dobrze biega jest silny fizycznie, Naprawdę jest kilka ekip które by mogły skorzystać z jego usług , Celtics? chciałbym ale np Wizards , Bobcats why not.

Comments are closed.