Knicks włączą się do walki o J-Smoove’a.

Wg Alexa Kennedy’ego New York Knicks są w stanie zaoferować Atlancie Hawks dwóch swoich zawodników – Amar’e Stoudemire’a i Imana Shumperta – w zamian za cel numer jeden kilku klubów NBA – Josha Smitha. Knicks tym samym zamierzają się nie tylko włączyć do walki o samego gracza, ale chcą polepszyć swoją jakość gry w obronie. Wszak duet Josh Smith – Tyson Chandler mógłby być numer 1 parą na pozycjach 4-5 na Wschodnim Wybrzeżu.


Shmupert i Smith byli w ostatnich dniach kojarzeni z Phoenix Suns, ale wg innych doniesień deal między Suns i Hawks nie dojdzie do skutku i całą sytuację zamierzają wykorzystać sternicy klubu z Nowego Jorku.

Perspektywiczny drugoroczniak Shumpert miałby wśród Hawks zastąpić chwilowo kontuzjowanego ( poważnie) Lou Williamsa. Natomiast Amar’e miałby stworzyć podkoszowy duet wraz z Al’em Horfordem. STAT w ostatnim czasie okazał się czołowym rezerwowym swojej drużyny i po kilku solidnych występach oraz wygranych Knicks ciągle pokazuje całkiem spory arsenał ofensywnych zagrań. Pozostaje kwestią godzin czy oba kluby dojdą do porozumienia i uzgodnią szczegóły całej transkacji.

Dla przypomnienia – kontrakt Stoudemire’a jest ważny do końca sezonu 2014-15, natomiast umowa Smitha wygasa wraz końcem obecnych rozgrywek. Nawet jeśli Smith nie zgodzi się na pozostanie, na niższych warunkach płacowych w Big Apple, pozwoli nowemu klubowi oczyścić salary cap.

Komentarze do wpisu: “Knicks włączą się do walki o J-Smoove’a.

 1. O ile jestem za wytransferowaniem Stat’a z Knicks to Shump’a jakoś nie nie bardzo

 2. O ile jestem za wytransferowaniem Stat’a z Knicks to Shump’a jakoś nie bardzo

 3. To mogłoby wyglądać np. tak: http://espn.go.com/nba/tradeMachine/?tradeId=beyul4a, ale po pierwsze Hawks nie po to oczyszczali sobie salary cap z kontraktu Johnsona, żeby teraz brać 65 mln kontraktu Stoudemire’a w ciągu następnych trzech sezonów, tym bardziej, że podczas tego okresu transferowego, jeśli nie oddadzą Smitha będą mieć najwięcej pieniędzy na wolnych agentów spośród wszystkich zespołów w lidze. Na następny rok mają na tą chwilę ok. 21 mln i to jeśli wykorzystają opcję w kontraktach DeShawna Stevensona i Mike’a Scotta. Jeśli nie, to będą mieli tylko 18,5, czyli kasy starczy na dwa maksymalne kontrakty.
  Poza tym jeśli Knicks pozyskaliby Smitha to Carmelo musiałby wrócić na pozycję numer trzy, a teraz kiedy gra na „czwórce” rozgrywa najlepszy sezon w karierze i notuje 7 PER w lidze – 23,85. Chyba, że to Smith będzie grał jako niski skrzydłowy, ale jest on najbardziej efektywny, kiedy gra bliżej kosza.
  Pomysł z oczyszczeniem salary cap przez Knicks, jeśli J-Smoove nie przedłuży kontraktu, jest ciekawy, ponieważ będą mieli latem kasę na kilku naprawdę wartościowych role playerów.

  1. Zadaj sobie podstawowe pytanie: Czy ktoś z 'wielkich’ gwiazd, oprócz CP3, podpisał kontrakt z drużyną, która nie ma szans na mistrzostwo i nie jest wielkim rynkiem jak NY, LA itd. itp.? Pewnie odpowiesz, że Atlanta to duży rynek, ale nie dla graczy NBA. Moim zdaniem jest dobry deal dla Atlanty.

 4. Informacje Alexa Kennedy’ego to w większości straszne ploty. Inni blogerzy szybko je dementują.

  Nie sądzę, żeby Atlanta poszła na to przed deadline. Po sezonie, jeśli nie udałoby się DH12 i/lub CP3, to może…., ale teraz nie ma szans na taki deal.

 5. Melo gra po 40+ min w meczu, Smith by go troche odciążył w „liderowaniu”.

Comments are closed.