Sylwetka Gwiazdy Wschodu: Kyrie Irving

all-star-2013-houstonEra combo guardów właśnie wchodzi w decydującą fazę. Pierwsza nominacja do All-Star Game dla Kyrie’go Irvinga jest tego znakomitym odzwierciedleniem. Pierwszy numer poprzedniego draftu pomimo tego, że gra w słabych Cavaliers to w pełni zasłużył na awans do takiego meczu. Rozgrywający drużyny z Ohio może nie jest najbardziej efektownym playmakerem na Wschodnim Wybrzeżu, ale na pewno już teraz, w wieku niespełna dwudziestu jeden lat jest jednym z najbardziej efektywnych.

 

 

Personalia:

 

Pełne imię i nazwisko: Kyrie Andrew Irving

Pseudonim:

Wiek: 20 lat

Wzrost: 191 cm.

Waga: 87 kg.

Lata gry: 1

Draftowany przez: Cleveland Cavaliers (pierwsza runda, nr 1)

Obecny klub: Cleveland Cavaliers ( 12 miejsce w Konferencji Wschodniej)

 

Kariera w NBA:

 

  • Cleveland ( 2011 – )

 

 

Kariera Kyrie’go rozwija się podobnie do najbardziej znanej postaci ligi, z którą głównie kojarzony jest Cleveland. LeBron też miał bardzo dobry sezon debiutancki, a pomimo tego nie znalazł uznania w oczach trenerów wybierających składy do ASG, w drugim roku gry za to nie było już żadnych przeciwwskazań by wezwać Króla do meczu gwiazd najlepszej ligi świata. Tak samo jest z obecną gwiazdą Kawalerzystów, on też w swoim roku sophomore czyni fantastyczny postęp.

 

Kluczem do nominacji gracza Cavs nie są tylko i wyłącznie statystyki, które są świetne. Przede wszystkim zadecydowała o tym dojrzałość, jaką Irving prezentuje w swojej grze. W jego przypadku nie ma niebezpieczeństwa, że tak szybki wybór spowoduje lawinę, jakichś nieoczekiwanych wydarzeń i przewróci mu w głowie. Kyrie jest bowiem facetem, który już teraz wie, czego chce i do czego ma dążyć i w niczym nie przypomina typowego dwudziestolatka z parkietów NBA. Stern i liga wie, że w jego osobie zyskała kolejną wielką postać, która w najbliższych latach może stać się najbardziej rozpoznawalną etykietą tych rozgrywek.

 

Ten wybór Irvinga nie powinien więc nikogo dziwić i każdy kibic amerykańskiej ligi zawodowej powinien sobie odnotować, że każdy kolejny All-Star Weekend na pewno nie odbędzie się bez obecności lidera Cleveland.

 

Statystyki:

 

Punkty: 23,5 (20,7 w karierze)

Zbiórki: 3,7 (3,7)

Asysty: 5,5 (5,4)

Przechwyty: 1,7 (1,1)

Bloki: 0,4 (0,4)

% z gry: 46,6 (46,7)

% za 3: 42,5 (41,2)

% z wolnych: 84,8 (86,0)

Minuty: 35,3 (32,7)

 

Najlepsze występy:

 

Punkty: 41 (41 w tym sezonie)

Zbiórki: 9 (6)

Zbiórki ofensywne: 2 (4)

Zbiórki defensywne: 6 (7)

Asysty: 12 (11)

Przechwyty: 5 (5)

Bloki: 3 (3)

 

Osiągnięcia:

 

Nominacja do All-Star Game: ( 2013)

Rookie Of The Year: ( 2012 )

MVP Meczu Rising Stars: ( 2012 )

Nominacja do All-Rookie First Team: ( 2012 )