Konkursy wsadów #7

Kolejna część powtórki z historii konkursów wsadów. Dziś przerabiamy aż cztery konkursy! Rozpoczynamy erę, w której, niestety, konkurs wsadów zaczął schodzić na dno.

2001 NBA Slam Dunk Contest

Konkurs odbył się w Waszyngtonie.

Jeden z gorszych konkursów w historii. W meczu gwiazd oraz meczu pierwszoroczniaków i debiutantów były lepsze wsady niż w tym konkursie. Desmond Mason wygrał konkurs z najniższym wynikiem w historii finałów – 89 punktów. Pomimo aż 6 uczestników zabrakło oryginalności i wykończenia. Może poza wsadami Maggetego oraz Davisa.

2002 NBA Slam Dunk Contest

Konkurs odbył się w Filadelfii.

Tylko 4 zawodników brało udział w tym konkursie. Nowością było koło, które losowało wsad z historii, który zawodnicy musieli wykonać. Bardzo fajny pomysł, ale niestety nie dla wszystkich. Steve Francis nie był w stanie wykonać wsadu Terence’a Stansburego – 360 Statue of Liberty. Gerald Wallace wsadził z linii osobistych a’la Dr J, ale najlepiej wyszedł na tym Jason Richardson, który trafił na wsady Dominique’a Wilkinsa, który, tak samo jak Richardson, skacze z dwóch nóg. Richardson pozamiatał w finale.

2003 NBA Slam Dunk Contest

Konkurs odbył się w Atlancie.

Dość dobry konkurs, gdzie ponownie spotkali się znani już nam dunkerzy, czyli Jason Richardson oraz Desmond Mason. Richard Jefferson zawiódł już w pierwszej rundzie robiąc bardzo kiepskie wsady, natomiast Amar’e Stoudemire zaskoczył wsadem między nogami, ale niestety zepsuł swoją drugą próbę. W finale Mason zaserwował rewelacyjny between the legs z wybicia z dwóch nóg, ale drugim wsadem nie zakończył konkursu, dostał tylko 43 punkty. Richardson wykonał nieprawdopodobny wsad, gdzie odbił sobie piłkę od parkietu i nabiegając z boku boiska, przełożył sobie piłkę między nogami i zapakował od tyłu. Wygrał.

2004 NBA Slam Dunk Contest

Konkurs odbył się w Los Angeles.

Konkurs, w którym Jason Richardson pokazał, że można jeszcze wymyślić dużo świetnych wsadów. Niestety nie wszystkie mu wyszły i przez to wygrał Fred Jones, którego wsady były naprawdę mierne.

Przypominam, że codziennie, do 16 lutego, możecie chronologicznie obejrzeć konkursy, poznać zwycięzców oraz skomentować dany konkurs. Powtórka skończy się głosowaniem na najlepszy konkurs wsadów w historii. Dodatkowo, na naszym profilu facebookowym, będę codziennie podawał jednego z 10 najlepszych dunkerów w historii konkursu. Również zapraszam do komentowania oraz przedstawiania swoich propozycji. Ta część również zakończy się głosowaniem.

Już jutro przedstawię kolejne konkursy.

Głosujcie również na zwycięzcę tegorocznego konkursu wsadów, tutaj.

Zapraszam też do zapoznania się z moim poprzednim artykułem na temat konkursu wsadów.

Komentarze do wpisu: “Konkursy wsadów #7

  1. J-Rich powinien wygrać w 2004 z palcem wiecie gdzie. Według mnie J-Rich miałby szanse wygrywać ów turniej do roku 2008.

  2. Konkursy z tych lat uważane są za słabe i często określane właśnie mianem „ery upadku slamdunk contest”. I pewnie dlatego Jason Richardson nie jest prawie nigdy stawiany w jednej linii z najlepszymi dunkerami ever, a moim zdaniem bezapelacyjnie zasługuje na to. Robił na konkursach wsady, których nie powtórzyłby nikt, lub prawie nikt na tej planecie. Wystarczy obejrzeć te powtórki. Kto jeszcze zrobiłby ostatni dunk z 2003 roku?
    Moim zdaniem też powinien wygrać w 2004. J-Rich to artysta slamdunków i miom 2-krotnego zwycięstwa jest według mnie zdecydowanie underrated.

  3. W 100% sie z Wami zgadzam chlopaki!
    J-Rich jest bardzo underrated jesli chodzi o konkursy. Jego wsady z finalow ktoregokolwiek konkursow pozamiatalyby teraz! Poniekad dlatego napisalem taki krotki opis do 2004 bo nie przepadam za tym konkursem, J-Rich zostal ograbiony, tak samo jak Iguodala w 2006!

Comments are closed.