Phoenix Suns chcą Shumperta

images

Ostatnio mówiło się, że New York Knicks chcą pozyskać Jareda Dudley’a z Suns, ale nie wiedzieli kogo wysłać w drugą stronę. Phoenix zaoferowało Imana Shumperta. Drużyna Gortata miałaby dodać do tej wymiany jeszcze przyszły pierwszo-rundowy wybór w drafcie.

Sam transfer zawodnika za zawodnika by niestety nie przeszła. Chodzi o podatek od luksusu w przypadku NYK. Potrzebna by była trzecia drużyna, albo Knicks zaoferowaliby więcej zawodników.

Suns planują przebudowę zespołu, który jak na razie nie daje rady w tegorocznych rozgrywkach i zajmuje ostatnie miejsce w konferencji zachodniej. Trzeba robić wymiany, bo jeden czy dwóch zawodników z draftu nie zmieni klubu w pretendenta do mistrzostwa. Wygląda na to, że jeśli przed trade deadline nie poczynią większych zmian, to w off-season znów będą zwalniać i zatrudniać.

Shmpert wrócił w styczniu po kontuzji, której nabawił się w pierwszym meczu z Heat w zeszłorocznych playoffs. Rozegrał już 11 meczy i ciągle stara się powrócić do wysokiej formy. Jest on ciągle na swoim pierwszym kontrakcie czyli w tym (jego drugim) sezonie zarobi około 2 miliony dolarów. Kontrakt zawiera też opcję dla drużyny, która pozwoli mu zarobić w następnym roku $3 miliony. Jak na razie zdobywa niezbyt imponujące 5.6 punktów dla Knicks.

Dudley ma z Suns trzyletni kontrakt wart $12.8 milionów z opcją zawodnika w ostatnim sezonie. Zdobywa w tym roku 11.8 punktów i 3.6 zbiórek na mecz. Drużyna planuje także wymienić rozgrywającego Sebastiana Telfaira za wybór w drugiej rundzie draftu.

Adam Wiśniewski

Fan NBA i Miami Heat od 2006 roku, kiedy to D-Wade (mój ulubiony zawodnik) zdobył pierwszy tytuł. Z niegrających już zawodników jestem wielkim fanem Iversona. Obecnie staram się z dnia na dzień polepszać swoją grę. Wciąż czeka na telefon od menadżera drużyny z NBA.

4 komentarze

 1. blabla pisze:

  nie ma mowy!! Shump jeszcze wróci do formy. Podczas meczy widać, że sie stara. Prędzej niech Brewera dadzą.

 2. Szerszeń pisze:

  Shumperta za Dudleya ? To bylaby glupota.

 3. LeftBrain pisze:

  Totalnie beznadziejny pomysł!! Nie wiem co by na tym mieli zyskać Knicks? Chyba chcą sobie tylko postarzyć zespół

 4. Sadevrian pisze:

  Suns będą mieli wysoki Pick :) jakiś 2-3 powinni załapać. Może mają kogoś na oku. A Shumpert nie jest w sumie od punktów- szczególnie że gra 20 minut na mecz, on ma inne zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *