Phoenix Suns chcą Shumperta

images

Ostatnio mówiło się, że New York Knicks chcą pozyskać Jareda Dudley’a z Suns, ale nie wiedzieli kogo wysłać w drugą stronę. Phoenix zaoferowało Imana Shumperta. Drużyna Gortata miałaby dodać do tej wymiany jeszcze przyszły pierwszo-rundowy wybór w drafcie.

Sam transfer zawodnika za zawodnika by niestety nie przeszła. Chodzi o podatek od luksusu w przypadku NYK. Potrzebna by była trzecia drużyna, albo Knicks zaoferowaliby więcej zawodników.

Suns planują przebudowę zespołu, który jak na razie nie daje rady w tegorocznych rozgrywkach i zajmuje ostatnie miejsce w konferencji zachodniej. Trzeba robić wymiany, bo jeden czy dwóch zawodników z draftu nie zmieni klubu w pretendenta do mistrzostwa. Wygląda na to, że jeśli przed trade deadline nie poczynią większych zmian, to w off-season znów będą zwalniać i zatrudniać.

Shmpert wrócił w styczniu po kontuzji, której nabawił się w pierwszym meczu z Heat w zeszłorocznych playoffs. Rozegrał już 11 meczy i ciągle stara się powrócić do wysokiej formy. Jest on ciągle na swoim pierwszym kontrakcie czyli w tym (jego drugim) sezonie zarobi około 2 miliony dolarów. Kontrakt zawiera też opcję dla drużyny, która pozwoli mu zarobić w następnym roku $3 miliony. Jak na razie zdobywa niezbyt imponujące 5.6 punktów dla Knicks.

Dudley ma z Suns trzyletni kontrakt wart $12.8 milionów z opcją zawodnika w ostatnim sezonie. Zdobywa w tym roku 11.8 punktów i 3.6 zbiórek na mecz. Drużyna planuje także wymienić rozgrywającego Sebastiana Telfaira za wybór w drugiej rundzie draftu.

Komentarze do wpisu: “Phoenix Suns chcą Shumperta

  1. nie ma mowy!! Shump jeszcze wróci do formy. Podczas meczy widać, że sie stara. Prędzej niech Brewera dadzą.

  2. Totalnie beznadziejny pomysł!! Nie wiem co by na tym mieli zyskać Knicks? Chyba chcą sobie tylko postarzyć zespół

  3. Suns będą mieli wysoki Pick :) jakiś 2-3 powinni załapać. Może mają kogoś na oku. A Shumpert nie jest w sumie od punktów- szczególnie że gra 20 minut na mecz, on ma inne zadania.

Comments are closed.