Konkursy wsadów #4

Kolejna część powtórki z historii konkursów wsadów. Dziś przerabiamy ich aż pięć. Z lat 1991-1995. Będzie się działo!

1991 NBA Slam Dunk Contest

Konkurs odbył sie w Charlotte.

W tym roku gwiazdy zaczęły się wycofywać z konkursu i na ich miejsce zaczęli spływać młodzi zawodnicy. Młodzi zawodnicy pełni energii i niesamowitych pomysłów. Konkurs wygrał Dee Brown ze swoim sławnym „No Look Dunk”. Pokonał faworyta, Shawna Kempa. W ostatniej rundzie zawodnicy mieli do wykonania trzy wsady, jednak punkty były sumowane tylko z dwóch najlepszych wsadów.

1992 NBA Slam Dunk Contest

Konkurs odbył sie w Orlando.

Larry „GrandMaMa” Johnson zarządził w pierwszej rundzie ale niestety, w finałach nie wykonał dwóch wsadów i musiał uznać wyższość Cedrica Ceballosa, który dunkował z zasłoniętymi oczami.

1993 NBA Slam Dunk Contest

Konkurs odbył sie w Salt Lake City.

W tym roku zmienili trochę zasady. Każdy z zawodników mógł wykonać trzy wsady, tylko dwa najlepsze się liczyły. Trzech najlepszych dunkerów przechodziło do finału. Harold Miner pozamiatał w finale.

1994 NBA Slam Dunk Contest

Konkurs odbył sie w Minneapolis.

Kolejne zmiany w zasadach. Każdy zawodnik miał 90 sekund na wykonanie tylu wsadów ile dał rady. Trzech najlepszych przechodziło do finału. W finałach zawodnicy mieli do dyspozycji dwie próby. Miłym zaskoczeniem tego konkursu był bardzo niski zawodnik – Robert Pack. Wygrał Isaiah Rider robiąc swój sławny East Bay Funk Dunk!

1995 NBA Slam Dunk Contest

Konkurs odbył sie w Phoenix.

Harold Miner wygrał konkurs kolejny raz. Tym razem Isaiah Rider nie miał szans, psuł wsad za wsadem. A tym razem mieli na to jeszcze mniej czasu, bo w finałach 60 sekund na wykonanie dwóch wsadów.

Przypominam, że codziennie, do 16 lutego, możecie chronologicznie obejrzeć konkursy, poznać zwycięzców oraz skomentować dany konkurs. Powtórka skończy się głosowaniem na najlepszy konkurs wsadów w historii. Dodatkowo, na naszym profilu facebookowym, będę codziennie podawał jednego z 10 najlepszych dunkerów w historii konkursu. Również zapraszam do komentowania oraz przedstawiania swoich propozycji. Ta część również zakończy się głosowaniem.

Już jutro przedstawię kolejne dwa konkursy, 1996-1997.

Głosujcie również na zwycięzcę tegorocznego konkursu wsadów, tutaj.

Zapraszam też do zapoznania się z moim poprzednim artykułem na temat konkursu wsadów.

Komentarze do wpisu: “Konkursy wsadów #4

  1. Kiedyś to były konkursy, nie to co teraz ;) choć liczę na to że w tym roku SDC trochę zyska na jakości, bo wybrano nie najgorszych dunkerów ;)

  2. Wybrano swietnych dunkerow, tylko te zasady :/

Comments are closed.