Transferowe plotki: Garnett, Granger, Hamilton i Pekovic

nbamoneyKelly Dwyer z bloga Ball Don’t Lie pokusił się o podsumowanie ostatnich plotek transferowych w Świecie NBA. Ponieważ przynajmniej kilka z nich jest bardzo ciekawych pokusiłem się o przedstawienie ich Wam.

Chyba najgłośniejszą plotką ostatnich dni jest ta, która łączy Kevina Garnetta z Los Angeles Clippers. Doświadczony podkoszowy Boston Celtics miałby trafić do LA w zamian za Carona Butlera i Erica Bledsoe, ale jak dodają dziennikarze miałby to być tylko wstęp do rozmów. Więcej informacji na temat tej wymiany wraz z moją opinią możecie znaleźć tutaj.

Sam Amico doniósł natomiast o zainteresowaniu Houston Rockets Dannym Grangerem. Pierwszym warunkiem miałby być oczywiście powrót skrzydłowego do pełnej sprawności. Jako wytłumaczenie transferu autor podawał fakt, że Pacers świetnie sobie radzą bez niego dzięki rozwojowi George’a i Stephensona, a dodatkowo mogliby trochę zaoszędzić eliminując warty ponad 13 mln $ kontrakt. Osobiście uważam, że transfer ma małe szanse na powodzenie ponieważ na SG/SF Rockets wyglądają solidnie (Harden i Parsons, ten drugi zarabia poniżej 1 mln $ za sezon). Dodatkowo żeby wymiana miałaby szansę powodzenia musieliby oddać przynajmniej 9.5 mln $ w kontraktach, czyli połowę swojej ławki rezerwowych (np. Delfino, Aldrich, Patterson i Douglas).

Mike McGraw proponuje z kolei wymianę, która miałaby wzmocnić frontcourt Chicago Bulls. Byki kosztem utraty Richarda Hamiltona sprowadziliby Timofey’a Mozgova z Denver Nuggetes. Rosyjski center utknął w rotacji za Koufosem i McGee będąc w ostatnim roku swojej umowy, a w Chicago mógłby liczyć na ważną rolę za plecami Joakima Noah odciążając jednocześnie Boozera i Gibsona. Sama wymiana mogłaby być także korzystna dla klubu z Mile High City ponieważ jak tlenu potrzebują strzelca (pytanie tylko, czy za takiego wciąż można uznać Ripa).

Inny dziennikarz – John Schuhmann – widziałby z kolei transfer na linii NuggetsHawks, który w zamian za Kyle’a Korvera dałby Corey’a Brewera i wybór w drafcie. Korver mógłby wówczas dołożyć tak potrzebną skuteczność na dystansie, a Brewer przejąłby po kontuzjowanym Lou Williamsie obowiązek kreowania akcji po dryblingu.

Stacja CSNNW tymczasem poinformowała o zainteresowaniu Portland Trail Blazers usługami Nikoli Pekovicia. Center Timberwolves ma według jej źródeł otrzymać konkretną ofertę w momencie wygaśnięcia kontraktu.

Kończąc wątek trzeba jeszcze dodać o sytuacji w Los Angeles Lakers. Mitch Kupchak poinformował niedawno w mediach, że jego klub nie ma zamiaru dokonywać żadnych wymian w najbliższym czasie. Kolejne dni, a zwłaszcza okres samego Meczu Gwiazd pokażą czy była to biznesowa zasłona dymna, czy LAL rzeczywiście mają zamiar zachować taki zespół do końca rozgrywek.

Komentarze do wpisu: “Transferowe plotki: Garnett, Granger, Hamilton i Pekovic

  1. Brewer- za Korvera – super wymiana dla obu ekip.

    Pekovic w Portland- super :) Hickson 4/5 z ławki z Leonadrem. jeszcze jakiś dwóch zadaniowców- + strzlec na wypadek kontuzji Batuma

Comments are closed.