Kolejny cios dla Celtics, koniec sezonu dla Sullingera

200px-Boston_Celtics.svgWedług źródeł Adriana Wojnarowskiego z Yahoo! Sports dla Jareda Sullingera ten sezon już się skończył. Pierwszoroczniak będzie musiał przejść operację pleców i Celtics będą musieli radzić sobie przez resztę rozgrywek bez niego.

20-latek po trudnym starcie w Bostonie ostatnio prezentował się bardzo dobrze. Na przestrzeni dotychczasowych 45 spotkań (5 w podstawowym składzie) notował 6.0 ppg i 5.9 rpg.

Jak się okazało potwierdziły się obawy lekarzy, którzy oznaczyli Sullingera przed draftem jako gracza z potencjalnymi problemami zdrowotnymi. Tamten werdykt sprawił że podkoszowy mocno obsunął się w rankingu i ostatecznie trafił do Bostonu z 21 numerem.

Po kontuzji Rajona Rondo to kolejny cios, który w ostatnim czasie spadł na Celtics. Jakby tego było mało, Sullinger miał być jednym z najbardziej wartościowych graczy, których Danny Ainge mógł wykorzystać w ewentualnej wymianie.

Nie trzeba było czekać zbyt długo na ruch Bostonu. Do składu drużyny został dodany Fab Melo, który ostatnio występował jedynie w D-League. 22-letni środkowy z Brazylii został wybrany jeden numer za Sullingerem.

Komentarze do wpisu: “Kolejny cios dla Celtics, koniec sezonu dla Sullingera

 1. ale szkoda… mówię to jako gość, który nie przepada za C’s.

 2. Ogromna szkoda bo gdyby Celtowie byli zdrowi to by mogli solidnie namieszać w PO. A tak to będą dramatycznie walczyć o PO i to tylko po to żeby być zjedzonym w pierwszej rundzie przez Miami. Nie tak to miało wyglądać :( PP i KG młodsi już nie będą więc chyba kończy się powoli pewien okres Celtów. Pora na jakąś większą przebudowę. Powinni zagiąć parol na Josha Smitha, mógł by się idealnie wpasować swoim stylem gry. No i bez cienia żartu uważam, że Gortat byłby idealnym wzmocnieniem. Jego picki z Rondlem to by była zabójcza broń.

 3. Od razu powinni handlować KG i Pierce’m, probować wyhaczyć za nich jak najwiecej młodych zawodników plus picki. Po sezonie podziękować Jetowi, spróbować złapać dobrego wolnego Agenta, coś tam pokombinować z draftem i odbudowywać pozycję. Z pozostałością BIG 3 nawet nie warto walczyć o Playoffy. Lepiej już jak mowię powymieniać dziadków za grupę młodych i od dzisiaj już ich uczyć gry w C’S. Innej opcji nie widzę

  1. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości? Byłem fanem PP i KG (w obu przypadkach od początku ich karier w NBA). Natomiast przedłużanie ich pobytu w BC to tylko przedłużanie agonii po wspaniałych karierach. Ktoś może napisać, że PP nadal potrafi wykręcić czasami tripple-double, a KG potrafi powstrzymać większość ofensywnych PF i C rywali. Tylko, że dla drużyny która zawsze powinna być budowana z myślą o mistrzostwie to już za mało jak na liderów. W przypadku PP to już od dawna jedzie on wyłącznie na doświadczeniu i sprycie bo para w nogach już nie ta co kiedyś. Od przynajmniej 3 lat jest problem z ich wiekiem i biologią. Tak więc przebudowę czas zacząć.
   Jedynym problemem może być RONDO. O ile uważam go za 1 z dwóch najlepszych PG w lidze to nie wiem czy nie opłacało by się nim zahandlować. Przecież teraz jest w miarę młody, a na pierwsze sukcesy „nowych” Celtics trzeba by było czekać min. 4 sezony.

   Chyba, że Boston zrezygnuje z przebudowy poprzez DRAFT to wtedy jedynie Rondo będzie magnesem dla ewentualnych 2 młodszych cracków których można by było ściągnąć.

Comments are closed.