Gay jedną nogą w Toronto.

Wg doniesień Marca Steina z ESPN, Toronto Raptors i Memphis Grizzlies osiągnęły porozumienie w sprawie wymiany, branego ostatnio na języki, Rudy’ego Gay’a. Zgodnie z ostatnimi przypuszczeniami Raptors w drugą stronę – czyli do Memphis – skierują Jose Calderona i Eda Davisa. Niewykluczone, że w wymianę zaangażowana zostanie jeszcze trzecia strona.

Trzecią stroną mogą zostać Detroit Pistons, którzy mieliby przejąć kontrakt hiszpańskiego rozgrywającego a w zamian za niego oddać do miasta Elvisa Corey’a Maggette lub Tay’a Prince’a. Do Raptors powędrowałby również irański center Grizzlies, Hamed Haddadi.

Mówi się jeszcze, że gdyby Tłoki nie zaangażowały się w wymianę z Memphis i Toronto to do wymiany może zostać wciągnięty zespół Dallas Mavericks, chętny na usługi Calderona. Nie wiadomo jednak do końca kogo mieliby oddać Mavericks, a pierwsze plotki mówią o Vince’ie Carterze.

UPDATE:

Do Raptors: R.Gay, H.Haddadi, 2-rundowy pick 2013.
Do Grizzlies: E.Davis, T.Prince, A.Daye
Do Pistons: J.Calderon

Komentarze do wpisu: “Gay jedną nogą w Toronto.

  1. Voy
    Nieskromnie przyznam, że miałem „nosa” z Detroit. Dokładnie Tych dwóch panów typowałem. Spodziewałem się, że musi tam nastąpić jakaś małą rewolucja, bo mają kilku zdolnych młodych, blokowanych przez starych mistrzów.

    1. zgadza się, pamiętam. Dodam ,że wg mnie to nie koniec wymian w Mo-town i pozbędą się jeszcze w lutym nadmiaru graczy obwodowych.

  2. Świetny deal dla MEM, stale rozwijający się podkoszowy i weteran znany z dobrej obrony w zamian za przepłaconego i zawodzącego Gay’a. W Raptors ktoś chyba na łeb upadł żeby robić z Rudy’ego pierwszą opcję i to kosztem pozbycia się coraz lepszego Davisa. Detroit też nieźle na tym wyszło, ale to chyba nie koniec transferów dla nich, bo mają tera straszny ścisk na jedynce.

  3. WOW! Jako fan Raptors jestem podekscytowany jakkolwiek wielka szkoda, że już nie zobaczę w akcji Jose i Eda, którzy odwalali od kilku lat kawał dobrej roboty. Życzę im jak najlepiej, ale kiedy chce się budować coś większego nie można być sentymentalnym. Gay wniesie do Raptors dużą wartość. Mam nadzieję, że na tyle dużą, że jeszcze w tym roku powalczą o PO.

    Co do pozostałych. Pistons czyszczą salary cap (szczerze to nie sądziłem, że jednak oddadzą tak lojalnego gracza jak Prince), a Grizz zrobili dobry interes pozyskując bardzo obiecującego PFa za plecy Gasola i Randolpha oraz grającego na dobrym poziomie weterana, który zapcha dziurę na SF.

Comments are closed.