Kevin Martin ukarany grzywną $5000

Oklahoma City Thunder

Zawodnik Oklahoma City Thunder – Kevin Martin został ukarany przez władze NBA grzywną w wysokości 5 tysięcy dolarów za flopowanie. Był to już drugi udawany kontakt Martina w tym sezonie.

Kevin jest już czwartym zawodnikiem, który stał się ofiarą nowej zasady dotyczącej flopowania. Finansowe kary otrzymali już J.J. Barea, Reggie Evans i Gerald Wallace.

Pierwszy flop Martina wyglądał tak:

Drugi flop zawodnika OKC w tym sezonie był podczas przegranej z Nuggets 20 stycznia. Na nieco ponad 7 minut do końca kwarty, Nuggets prowadzili 98-90. Martin rzucał z półdystansu i upadł na ziemię, chcąc wymusić faul na obrońcy, którym w tej akcji był Andre Miller. Powtórka pokazała, że nie było żadnego kontaktu między zawodnikami, a sędziowie uważnie podczas meczu wychwycili flop i nie odgwizdali faulu.

W sumie, podczas obecnego sezonu ostrzeżenia dostało już 12 zawodników: Tony Parker, Royal Ivey, Gustavo Ayon, Omer Asik, Zaza Pachulia, Chauncey Billups, Rasheed Wallace, Patrick Patterson, Reggie Evans, J.J. Barea i Donald Sloan.

Dla przypomnienia, za trzecie ostrzeżenie, zawodnik musi zapłacić do ligowej kasy 10 tysięcy dolarów, za kolejne 15 tysięcy i za następne 30 tysięcy.

29 letni Martin zdobywa w tym sezonie 15 punktów, 2.5 zbiórek i 1.3 asysty na mecz.