Splitter zastąpił Duncana, Spurs po zaciętym meczu lepsi od Hornets

200px-New_Orleans_Hornets.svg800px-San_Antonio_Spurs_logo.svgW ostatnich dniach San Antonio Spurs próbują chyba sprawdzić bez kogo są dalej w stanie wygrywać mecze. Wczoraj przykładowo nie było Tima Duncana i Kawhi Leonarda (drobne kontuzje) i Gregga Popovicha, a mimo to udało im się ograć dobrze grających Hornets.

Bohaterami spotkania po stronie gospodarzy byli Tiago Splitter (25 punktów, 7 zbiórek) i Tony Parker (24 punkty, 13 asyst). Gości w grze utrzymywał przede wszystkim Greivis Vasquez (15 punktów, 11 asyst, 5 zbiórek)

Drużyna Bilans I kw. II kw. III kw. IV kw. Wynik
New Orleans Hornets 14-28 35 29 15 23 102
San Antonio Spurs 34-11 32 28 18 28 106

Kończąc wątek kontuzjowanych/nieobecnych trzeba dodać, że wystąpili przynajmniej Anthony Davis i Manu Ginobili. Pierwszego gra była wątpliwa ponieważ w trakcie ostatniego spotkania podkręcił nogę. Drugi zaś powrócił do zespołu po naciągnięciu ścięgna w udzie.

Spurs źle zaczęli wczorajsze zawody by po siedmiu minutach przegrywać już 19-12. Zastępujący Popovicha Mike Budenholzer (Pop źle się czuł i na 2 godziny przed meczem dał znać, że potrzebuje odpoczynku) musiał prosić o czas, ale o ile poprawiło to ofensywę SAS, o tyle w obronie wciąż nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonej drużyny Monty’ego Williamsa.

Wystarczy powiedzieć, że przed zmianą stron Hornets mieli 63% skuteczności z gry. Do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 64-60.

Pop’s a warrior. Pop might be the only person who’s tougher than me. If (Popovich) was here, there would have been some people fired. (…) – Stephen Jackson

W drugiej połowie skończyły się ofensywne popisy obu stron. Spurs zaczęli kontrolować grę i punktować po praktycznie każdej stracie NOH (12 strat przełożyło się na 21 punktów).

Tima Duncana pod koszem świetnie zastąpił Tiago Splitter, którego 25 punktów jest nowym rekordem sezonu. Splitter dominował zwłaszcza na początku meczu gdy zdobył 8 z pierwszych 10 punktów Spurs dając jednocześnie 3 asysty Parkerowi i 2 przewinienia Anthony’emu Davisowi.

Brazylijczyk ostatnio prezentuje się wyśmienicie i można spekulować, że wpływ na to ma podpisanie kontraktu z Baynesem (4 lata za 3.5 mln $). By być jednak sprawiedliwym trzeba dodać, że Tiago dopiero w tym sezonie jest w pełni zdrowy, a to od razu przełożyło się na grę z jakiej znany był w Europie.

Prawdziwym bohaterem był jednak ponownie Tony Parker, który trafił wszystkie 5 rzutów w decydującej kwarcie i wbił ostatni gwóźdź w swoją tabliczkę mocując ją w szatni na All Star Game. Jeśli Francuz nie zostanie wybrany do składu Zachodu to jednym słowem będzie to żart.

Plus / Minus:

+ Powrót do gry Manu Ginobiliego i przede wszystkim jego podanie między nogami Jasona Smitha. Poezja.

+ Gra w pomalowanym Spurs. 65 punktów w tej strefie jest fantastycznym wynikiem.

– Podkoszowa obrona Hornets. Zbyt łatwo i zbyt często gracze SAS zupełnie nieatakowani punktowali spod kosza. Bardzo często jeden zwód kończył się layupem z powodu fatalnej rotacji w defensywie.

– Spurs na linii rzutów wolnych. 12/23 (52.2%) nie może się powtórzyć w meczu z bardziej wymagającym rywalem.

Pozostałe notatki:

• Spurs wygrali już 15 spotkanie z rzędu na swoim parkiecie.
  • Hornets po tym jak trafili wspomniane 63% rzutów w pierwszej połowie, w drugiej mięli jedynie 38% z gry.
  • Nowy center Spurs – Aron Baynes za wykupienie kontraktu z Union Olimpiją zapłacił około 400 tys. $.

Hornets: Davis 9, Aminu 8, Lopez 7, Vasquez 15, Gordon 17, a także Smith 13, Anderson 16, Thomas 0, Roberts 10, Rivers 2, Henry 2, Mason Jr. 3

Spurs: Splitter 25, Jackson 15, Diaw 0, Parker 24, Green 12, a także Bonner 7, Blair 2, Neal 8, de Colo 4, Ginobili 9

Komentarze do wpisu: “Splitter zastąpił Duncana, Spurs po zaciętym meczu lepsi od Hornets

1. Czy jest w tej lidze druzyna,ktora przegralaby 3 mecze ze Spurs i wszystkie na styk ? Wiem,ze to moje pobozne zyczenie,ale naprawde NOH mogli wygrac 4 mecze z SAS.