Podsumowanie 9 tygodnia rozgrywek.

MVP tygodnia:

M. Musiał: Chris Paul – to głównie dzięki niemu Los Angeles Clippers przez miesiąc utrzymują długą serię zwycięstw, a w przedostatnim spotkaniu z Utah Jazz, to po jego trafieniach drużyna z LA wygrała ten mecz po przewadze kilkunastu punktów. W ostatnich 5 spotkaniach średnio notował po 17 punktów i 9 asyst oraz 3 przechwyty.

M. Babiarz: Kobe Bryant, który w pięciu ostatnich spotkaniach notuje 33.0 ppg, 6.0 rpg i 4.6 apg, a Lakers powoli wracają na właściwe tory (trzeba wyjąć mecz z Nuggets). Za jego plecami uplasowali się Chris Paul (lider najlepszej w tej chwili drużyny ligi), Kevin Durant, LeBron James i Brook Lopez (świetna gra w ataku w ostatnich meczach).

Woy: Kobe Bryant i m.in. za 40 oczek przeciwko Nuggets. Lakers dzięki jego postawie wygrali 3 z 4 spotkań i ograli wyżej notowane drużyny Knicks oraz Warriors. Wydaje się, że po dojściu do składu Steve’a Nasha i Paua Gasola, Kobe został bardziej odciążony i z większym efektem może skoncentrować się na zdobywaniu punktów czy akcjach jeden na jeden, a to przecież uwielbia.

Piątka tygodnia:

M. Musiał: Chris Paul – J.R Smith – Kevin Durant – Pau Gasol – Tim Duncan

M. Babiarz: Chris Paul – Kobe Bryant – Kevin Durant – LeBron James – Brook Lopez

Woy: Chris Paul – Kobe Bryant – JR Smith – Kevin Durant – JJ Hickson

Drużyna tygodnia:

M. Musiał: Los Angeles Clippers – niepokonani od miesiąca. W każdym meczu widać, że walczą nawet jeśli przegrywają z duża przewagą przeciwnika (przedostatni mecz z Jazz). Grają całym zespołem, a ich rezerwowi spisują się naprawdę dobrze.

M. Babiarz: Trzy drużyny przeszły przez ten tydzień bez porażki (grając minimu 3 razy) – Spurs, Hawks i Clippers. To zawodnicy Del Negro mieli najtrudniejszy terminarz (@Suns, Nuggets, Celtics, @Jazz). Poza tym ich seria wygranych rozciąga się już na 16 spotkań.

Woy: L.A. Clippers za perfekcyjny grudzień (16-0) i ciągnącą się serię 17. wygranych. Na uwagę zasługuje nie tylko postawa głównych aktorów Chrisa Paula i Blake’a Griffina ale również niezawodnego rezerwowego Jamala Crawforda czy coraz pewniej czującego się Matta Barnesa.

Wydarzenie tygodnia:

M. Musiał: Do najważniejszych wydarzeń tego tygodnia można zaliczyć buzzer beatera Jamesa Johnsona dzięki, któremu Sacramento Kings mogli cieszyć się zwycięstwem nad przyjezdnymi z Nowego Jorku. Do tej kategorii obowiązkowo trzeba przypomnieć o trafionym rzucie J.R. Smitha, który dał zwycięstwo nowojorczykom w meczu z Pheonix Suns oraz o niesamowitym trafieniu Darrena Collisona doprowadzającym do dogrywki w spotkaniu przeciwko Thunder.

M. Babiarz: Świetne Świąteczne spotkania, które zafundowała nam liga. Dodatkowe wyróżnienia: rosnąca forma Raptors (7-1 w ostatnich 8 spotkaniach) i zwolnienie Avery’ego Johnsona z Brooklyn Nets.

Woy: Zwolnienie Avery’ego Johnsona z Brooklyn Nets. Następnie śrubowany rekord Clippers.

Wpadka tygodnia:

M. Musiał: Zachowanie Dwight’a Howarda oraz Dwyane’a Wade w tym tygodniu było zupełnie nie stosowne. Myślę, że kary jakie dostali Ci dwaj zawodnicy dały do zrozumienia, że takie zachowania nie powinny mieć miejsca.

M. Babiarz: Seria już 18 porażek z rzędu Bobcats, którzy tak dobrze przecież zaczęli sezon i coraz ciemniejsze chmury nad Randym Wittmanem (1-9 w ostatnich 10 spotkaniach).

Woy: Zachowanie Dwighta Howarda w stosunku do Kennetha Farrieda oraz Dwayne’a Wade w stosunku do Ramona Sessionsa. Oba niechlubne wyczyny spotkały się z karami nałożonymi przez władze ligi.

Rezerwowy tygodnia:

M. Musiał: J.R Smith – jego osiągnięcia z trzech ostatnich spotkań mówią same za siebie czemu wybrałem akurat tego zawodnika: 28 pkt, 7 zb, 5 ast przeciwko Kings, w wygranym meczu z Suns miał na swoim koncie 27 pkt, 6 zb, 6 ast, 5 przechwytów i 1 blok oraz 25 pkt, 5 zb i 2 przechwyty w spotkaniu przeciwko Lakers.

M. Babiarz: Will Bynum. Jego Pistons zagrali tylko dwa mecze, ale ograli w jednym z nich Heat, a w drugim mocno zmęczyli Hawks. Will w obu zaimponował i notował średnio 28.0 ppg i 7.0 apg. Dodatkowe wyróżnienia: Matt Barnes (Clippers), JR Smith (Knicks) i Alexey Shved (Timberwolves).

Woy: Matt Barnes za 3 kolejne spotkania ze znakomicie wyregulowanym celownikiem (za 3pkt : 3/4 , 3/5 , 5/9 ) oraz zdobyczami 15pkt (Suns), 20pkt (Nuggets) i 21pkt (Celtics). Przywykliśmy, że w Clippers regularnie wyróżnia się Jamal Crawford, dając mocne wejścia z ławki, a tymczasem ostatnie mecze to popisy – również w rzutach zza łuku – Barnesa.