Clippers coraz bliżej rekordu z 1972 r.

640px-Los_Angeles_Clippers_logo.svgLos Angeles Clippers z meczu na mecz coraz bardziej dają kibicom do zrozumienia, że nie zamierzają kończyć swojej długiej serii zwycięstw. Na dzień dzisiejszy zawodnicy z Los Angeles mają zanotowane na swoim koncie 16 zwycięstw.

Jeszcze nie tak dawno nikt nie myślał o tym czy Clippers będą mieli serię tylu zwycięstw, a co dopiero o tym czy będą w stanie pobić rekord drugiej drużyny z Miasta Aniołów. To osiągnięcie Lakers zdobyli w sezonie 1971/72, m. in. w składzie z Jerrym West’em, Wiltem Chamberlain’em oraz z Gailem Goodrich’em.

Trenerem Jeziorowców z ’71 roku był nie kto inny jak czterokrotny mistrz NBA, Bill Sharman. Ten niesamowity trener i były zawodnik, doprowadził Lakers do szóstego mistrzostwa tej drużyny w historii NBA. W finale, Jeziorowcy spotkali się z równie dobrymi New York Knicks, z którymi wygrali z bilansem 4-1. Los Angeles Lakers w sezonie zasadniczym doprowadzili do bilansu 69-13. Bicie rekordu przez gwiazdy z Los Angeles przerwała drużyna z Milwaukee, czyli tamtejsi Bucks wygrywając z nimi 120:104.

Przy obecnej serii 16 wygranych spotkań, do pobicia rekordu z sezonu 1971/72 zawodnikom Los Angeles Clippers brakuje 17 zwycięstw beż żadnej porażki. Pytanie brzmi, czy bardzo dobrze grający w tym sezonie zawodnicy Clippers są w stanie wygrać z rzędu aż tyle spotkań?

W kalendarzu tej drużyny na następne siedemnaście spotkań znajdują się szczególnie derby Los Angeles oraz mecz z Thunder. Pobicie osiągnięcia Lakers z ’71 roku wydaje się być rzeczą odległą dla drugiej drużyny z LA. Zanim jednak Clippers będą mogli zacząć myśleć o nowym rekordzie NBA mają przed sobą jeszcze m. in. serię 19 zwycięstw Boston Celtics z sezonu 08/09 oraz liczbę 22 zwycięstw z rzędu zespołu z zespołu z Houston w sezonie 07/08.

Komentarze do wpisu: “Clippers coraz bliżej rekordu z 1972 r.

 1. „Do pobicia rekordu z sezonu 1971/72 zawodnikom Los Angeles Clippers brakuje 17 zwycięstw.”
  Mam rozumiec, ze procz tych 16 zwyciestw maja wygrac jeszcze 17 zeby pobic rekord? Bo tak wychodzi z tego zdania :)

  1. Do pobicia rekordu z sezonu 1971/72 zawodnikom Los Angeles Clippers brakuje 17 zwycięstw beż żadnej porażki.

   To jest poprawione? Wydaje mi się , że sens ten sam…Czyli jeszcze 17 zwyciestw z rzedu im brakuje?

  2. Zdanie zmienione. Myślę, że teraz każdy będzie wiedział o co chodzi.

 2. Nie są w stanie i nie dobiją do 20stu, max 19, zje ich magiczna liczba z 2 na poczatku

Comments are closed.