Nets żegnają Johnsona

brooklyn_nets_logo_detail_secondaryAvery Johnson nie jest już trenerem Brooklyn Nets – ta oto niespodziewana wiadomość dotarła dzisiaj do nas zza oceanu. Mikhail Prokhorov nie wytrzymał po wczorajszej porażce z Milwaukee – była ona dziesiątą w ostatnich 13 spotkaniach.

Paradoksalnie jeszcze miesiąc temu Nets legitymowali się jednym z najlepszych bilansów na Wschodzie, a Johnson odbierał nagrodę dla najlepszego trenera listopada. W ostatnim czasie zaczęły się jednak pojawiać informacje dotyczące rzekomych nieporozumień na linii Johnson – Deron Williams co w połączeniu z mizernymi wynikami zespołu mogło być główną przyczyną zwolnienia coacha.

Informację tą podał dzisiaj generalny menadżer nowojorskiego zespoły – Billy King. Trenerem tymczasowym ma zostać PJ Carlesimo – ostatnio asystent Johnsona, a wcześniej coach m.in. Portland Trail Blazers (94-97), Golden State Warriors (97-00) czy całkiem niedawno Seattle Supersonics.

Avery Johnson poprowadził Sieci w 176 spotkaniach z czego aż 116 stanowiły porażki. Ten sezon miał być przełomowym i na taki się zapowiadał. Zespół Nets wzmocniony Joe Johnsonem czy Andray’em Blatche zaczął sezon od bilansu 11-4. Wraz z nadejściem grudnia drużyna popadła jednak w duże tarapaty przegrywając mecz za meczem, a na domiar złego urazy wykluczały z gry Brooka Lopeza, Geralda Wallace’a i Krisa Humphriesa.

Co sądzicie o tej decyzji? Nets pospieszyli się czy wykonali dobry ruch, który może uratować im sezon? Kluczowe pytanie: kto zostanie nowym trenerem drużyny z Nowego Jorku?

Komentarze do wpisu: “Nets żegnają Johnsona

 1. Niech dzialacze Suns zwolnia Gentrego a zatrudnia Johnsona.Trener dosc dobry a nawet bardzo dobry dla Gortata(bo w Nets Lopez bardzo duzo dostawal pilek).

  Phil,Sloan,M.Brown,S.Van Gundy ?

  1. Phil nie jest zainteresowany. Sloan miał z Deronem na pieńku w Utah, Van Gundy też nie, bo wciąż Nets liczy na sprowadzenie Howarda, a to nie uda się z nim na pokładzie. Nie ma za bardzo liczących się kandydatów, może poza McMillanem, albo Brianem Show.

 2. Lopez dostawał piłki bo może 1 na 1 punktować a Marcin już tak mocny w 1 na 1 nie jest.

  Johnson rzeczywiście jak dla mnie nie wykorzystywał potencjału Nets. Jak dla mnie może być nawet świeżak byleby wiedział że Deron P&R może grać i już będzie dużo lepiej.

 3. Nie da się ukryć, że Nets ostatnio grali tragicznie jak na potencjał, który posiadają.

 4. Z Nets rzeczywiscie nie jest najlepiej, ale robienie winowajcy z Averego, wydaję mi się nieco na wyrost. Coż zobaczymy, czy gwiazdorowaty Deron będzie podskakiwał Carlesimo( z kim to on się tłukł w latach 90 jak pracował w Portland z Wallacem?- niech mi ktoś przypomni:)

 5. PJa dusił kiedyś Latrell Sprewell :) z tego co ja pamiętam. Carlesimo za dużo tam się nie natłukł :D. Pozdro

  1. żeby D-Will nie poszedł w ślady SPREE;-) bo tak naprawdę zwolnił już w ostatnim czasie 2 trenerów..

Comments are closed.