Westbrook zainteresowany konkursem wsadów

spriteslamdunk

Russell Westbrook zgłosił ostatnio chęć wzięcia udziału w nadchodzącym konkursie wsadów. Wiemy, że potrafi wysoko skakać i robić niesamowite rzeczy z piłką w powietrzu, ale Slam Dunk Contest to kompletnie co innego. Trzeba wykazać się kreatywnością. Co rok jest trudniej zaskoczyć widzów.

Zawodników można podzielić na „in game dunker” i „warm up dunker”. Westbrook moim zdaniem jest w tej pierwszej kategorii.

O wiele efektowniej wygląda wsad, kiedy możemy wyskoczyć ponad rękoma obrońcy, co jest trudniejsze niż wsad na pusty kosz. Tyle tylko, że niektóre wsady, gdyby były bez obrońcy, tak naprawdę byłyby dość przeciętne. Weźmy na przykład jeden ze wsadów Westbrooka.

Z „ofiarą” wygląda to niesamowicie, ale czy gdyby zabrać obrońcę to ciągle byłby to wsad, z którym można iść na Slam Dunk Contest? Według mnie niekoniecznie.

Tak jak pisałem na początku, są typy „in game dunker” i „warm up dunker”. Ten pierwszy potrafi efektownie mijając obrońcę w powietrzu wsadzić piłkę, ale brak mu pomysłu na wsad na pusty kosz. Ten drugi za to na rozgrzewkach pakuje pod nogą robiąc przy tym obrót o 360 stopni, ale w trakcie meczu nie pokazuje nic specjalnego (oczywiście są wyjątki do obu kategorii).

Russell mówi: „Chciałbym zgłosić swoją chęć póki nie jest za późno. Nie wiem jeszcze czy na pewno chcę to zrobić czy nie.”

A jak wy myślicie? Chcielibyście zobaczyć go w tym konkursie?

Komentarze do wpisu: “Westbrook zainteresowany konkursem wsadów

  1. Na pewno wiem, ze w tym roku znowu Knicks, przepraszam za wyrazenie ale inaczej nie da sie tego napisac – zjebali, odsylajac Jamesa White’a do D-League, a to bylby moj faworyt w tym roku!

  2. Mój faworyt to Gerald Green. Ziomek ma mega wyskok

  3. Lepszy Russ i jego slam-dunki niż zeszłoroczne pajace i na siłę wymyślane wsady (np. PG ze zgaszonym światłem, co on tam odje””ł? uwielbiam gościa oglądać, ale do dziś się zastanawiam czemu na ASG odstawił takie pajacowanie jak a’la Howard w pelerynce a nie machnął po prostu takiego pokazu? http://www.youtube.com/watch?v=tbhWp8YpphY Nie wiem jak inni, ale ja własnie coś takiego chciałbym zobaczyć)

  4. Skoro DH wygral ten 'konkurs’, czy Griffin to wszystko jest mozliwe. Nie da sie juz obnizyc rangi tego konkursu

    1. zgadzam się z Tobą w 100% Taha. ile można oglądać power dunki.cały czas ta sama sielanka, na dodatek tę cyrki z przeskakiwaniem nad tarpanami i znajomymi z kółka rolniczego. tak jak piszesz niżej się nie da, więc niech ta i Russ, w jakiejś klawej koszuli ;)

  5. jeden z najlepszych dunkerów ligi więc w czym problem?

  6. wole juz zwykle power dunku westbroka niz pajacowanie w pelerynce przy zgaszonych swiatlach choc bylo by milo jak b zawodnik wykazal sie kratywnoscia robiac dunk.np pod noga jakies obroty w powietrzu itp ;)

Comments are closed.