Trener Suns: Gortat za dużo myśli

phoenix-suns-logo1 Autor: Jacek Konsek / SportoweFakty

Chcę żeby Marcin grał w takim stylu, w jakim czuje się najlepiej – mówi Alvin Gentry o Marcinie Gortacie. Polak woli bowiem kończyć akcje pewnym rzutem niż mocnym, efektownym wsadem.

– Wielu ludzi, nawet z naszego sztabu, krzyczy do mnie: skończ mocno z góry, zapakuj piłkę. Podobnie zachowują się fani naszego zespołu – mówi dla azcentral.com Marcin Gortat.

Dla naszego rodaka to dosyć krępująca sytuacja, ponieważ jak sam podkreśla – nie z każdej pozycji można wykonać efektowny wsad.

– Kiedy nadarza się sytuacja, że mogę zapakować piłkę, to robię to. Kiedy jednak inaczej mogę skończyć akcję, to wtedy wykonuję inny manewr – wyjaśnia łodzianin, który w piątkowym meczu wywalczył 12 punktów i 14 zbiórek.

Co na to Alvin Gentry? – On za dużo myśli – mówi trener Suns. – Chcę, żeby grał w takim stylu, w jakim czuje się najlepiej. Jeśli nie czuje się zbyt dobrze grając mocno fizycznie, to niech tak nie gra – dodaje.

Gortat w dotychczasowych 24. spotkaniach zdobywał średnio 11 punktów i 8,1 zbiórki – dla porównania w poprzednim sezonie jego cyfry wyglądały zdecydowanie lepiej – 15,4 pkt i 10 zb. Nasz rodak wie, że nie spisuje się najlepiej.

– Wszyscy dobrze widzą, że nie gram obecnie najlepszej koszykówki. Nie mam wystarczającej liczby zbiórek. Chciałbym znów grać lepiej w defensywie – tak jak na początku sezonu, kiedy miałem sporo bloków i przechwytów – mówi Gortat.

Komentarze do wpisu: “Trener Suns: Gortat za dużo myśli

  1. Griffin pokazuje że można zapakować z każdej pozycji i taka jest prawda.

  2. Gdzie Gortatowi do Griffina? Z każdej pozycji da się zapakować ale trzeba być skocznym a Gortat jest wyszkolony po europejsku

  3. Podzielam zdanie trenera, na pewno Marcin mysli tak samo a z wywierana na niego presja sobie poradzi. To silny chłopak w końcu wychowany w Polsce. Jest coraz lepszy trzymaj tak dalej a wyrośniesz na legedne, propsy.

Comments are closed.