Carmelo wraca, w dobrym stylu i przeciwko byłej drużynie.

Był nieobecny podczas wyjazdowej wygranej w Miami. Był również nieobecny podczas przegranej w Chicago. Wrócił jednak do gry już po 3 spotkaniach i dał wyraz temu, że po szyciu środkowego palca nie ma większego śladu. Dla Carmelo Anthony’ego pojedynek przeciwko swojej byłej drużynie, rodzi zawsze dodatkowe emocje. Mecz był również czymś szczególnym dla innych, byłych Samorodków – JR Smitha i Ray’a Feltona. Niestety dla fanów drużyny z Kolorado, Knicks znów okazali się mało gościnni dla goszczących w Madison Square Garden.

Twierdza na przestrzeni pierwszych spotkań 67. Sezonu NBA pozostaje niezdobyta, pomimo faktu, iż ekipa George’a Karla mocno nadepnęła na odcisk rywalom podczas trzeciej odsłony (26-19 dla Nuggets). Podczas gdy my koncentrowaliśmy swoją uwagę na występie i formie rzutowej czołowego snajpera ligi, po drugiej stronie jeden ze swoich lepszych meczów sezonu rozgrywał ex Knickerbocker, Danilo Gallinari. Włoch był bezbłędny na krótszym dystansie, trafiając wszystkie 6 prób i kończąc mecz z 21pkt na koncie. Lepiej w ataku radził sobie tylko po stronie gości, Ty Lawson, autor 23pkt (6as).

Spotkanie to dobitnie pokazało dwie odmienne strategie trenerskie wśród Knicks i Nuggets. George Karl wyraźnie bazuje na swoich podkoszowych graczach i grach w okolicach obręczy rywala. Samorodki za sprawą trafień Gallinariego (21pkt), Farrieda i McGee (po 10) oraz Koufosa (8pkt) zaliczyli aż 62 punkty w okolicach 3 metra! Dla porównania, gospodarze MSG zanotowali tylko 34 oczka w podobny sposób.

NYK z kolei opierali swoje granie o strzelców dystansowych, bazując na zdolnościach strzeleckich: Kidda (3-4), Novaka (2-4), Anthony’ego (3-8) oraz Smitha (2-7). Knicks trafili 12 trójek, podczas gdy Nuggets tylko 5.

Najważniejszym momentem dla gospodarzy była czwarta odsłona, podczas której zniwelowali oni ośmiopunktowe straty do Nuggets. Od stanu 88-80 za sprawą dwóch trójek Steve’a Novaka oraz wsadu Tysona Chandlera (DD – 15pkt i 12zb) przeszli oni do odrabiania strat. Run 12-0 zakończył celną trójką Melo Anthony.

Knicks wygrali 7 z ostatnich 8 spotkań i przewodzą w Atlantic Division z bilansem 15-5. Ten wynik jest również najlepszym na Wschodzie. Uwaga: Knicks są z bilansem 19-1 w MSG kiedy za sterami stoi Mike Woodson!

Kluczowa statystyka: liczba ofensywnych zbiórek, 13-5 na korzyść Knicks. Ponadto Nuggets stracili niemal dwa razy więcej piłek od gospodarzy (16-9). NYK po najgorszym ofensywnym występie w Chicago wrócili do swojego wygrywania.

Wynik: New York Knicks – Denver Nuggets 112:106
Najlepsi strzelcy: C. Anthony 34, J. Kidd 17, T. Chandler 15 (12zb) oraz T. Lawson 23, D. Gallinari 21, A. Iguodala 15

Komentarze do wpisu: “Carmelo wraca, w dobrym stylu i przeciwko byłej drużynie.

  1. Nuggets poki co sa 10-11, jezeli wszystko wciaz uwaza ze Iguodala jest idealnym uzupelnieniem tej druzyny to gratuluje.

Comments are closed.