Mike D’Antoni trenerem Lakers!

Według źródeł Mike’a Bresnahana z Los Angeles Times Mike D’Antoni podpisał czteroletnią umowę z Los Angeles Lakers i będzie nowym trenerem tej drużyny.

Wcześniejsze pogłoski mówiły o trwających rozmowach z legendarnym Philem Jacksonem, ale Bresnahan napisał że Jax zażądał zbyt dużo.

 

W przypadku D’Antoniego trzeba pamiętać wciąż o jego operacji kolana, która może zatrzymać go przed natychmiastowym przejęciem drużyny.

Jedno jest pewne, ten ruch powinien sprawić że przynajmniej Steve Nash i Dwight Howard będą zadowoleni, a kibice w Los Angeles zobaczą masę pick-and-rolli i podkręcenie tempa w ofensywie.

Co zaskakujące, według pogłosek to pieniądze były jednym z czynników jakie zadecydowały o wyborze nowego trenera. Jackson miał zażądać nawet 15 mln $ za sezon.

Komentarze do wpisu: “Mike D’Antoni trenerem Lakers!

 1. D’Antoni do LAL pasuje o wiele bardziej niz do NYK.Choc w lidze jest dosc sporo lepszych trenerow od niego.

 2. No i decyzja zapadła. Pod względem ofensywnym nie obawiam się bo z tym składem przy tym trenerze jesteśmy w stanie rzucać średnio nawet 110/115pkt ale jeżeli chodzi o defensywę to przydałby się do pomocy ktoś taki jak Tom Thibodeau czy Dwane Casy.

 3. w lidze jest jest kilku lepszych trenerów, ale nie ma lepszego wolnego trenera :( szkoda że nie wrócił Master Zen.

 4. Doświadczenie jest tym czego Lakersy potrzebują. A D’Antoni je ma. Więc będzie spoko bilans 50-32 i porażka w pierwszej rundzie z Denver…

 5. Czy naprawdę myślicie, że będzie to samo co w Knick? Że nie będzie obrony ?

  Bez jaj ludzie, lakers mają w składzie MWP, DH12, Kobasa, Hilla i Jamisona, którzy w defensywie potrafią grać nie od dziś…więc jak możecie porównywać Knicks do Lakers?

  Za to w ataku są w stanie siekać po 110-120 pkt spokojnie, mają największy potencjał ofensywny w tej lidze, dużo większy anizeli Miami, a z D’Antonim , ktory specjalizuje się w ofensywie może być ciekawie, na 100% odżyje Nash i będą niszczyć z Howardem…

  Także , ja nie byłbym taki sceptyczny co do niego…

  1. Taa, widzieliśmy jak Mike potrafił wykorzystać defensywę Chandlera… Patrzył na nią i się zastanawiał, co ten biedny Tyson robi…

  2. Amigo to tylko jeden człowiek, tu ma ich aż 4-5. Pomyśl..

 6. Nie wiem, czy ofensywa, którą preferuje D’Antoni (small ball i szybkie akcje) da się zgrać z tym, czym dysponują Lakersi. Nie sądzę, żeby to był najlepszy pomysł – z kilku powodów.
  A o nich tutaj:
  http://www.fastbreak.pl

Comments are closed.