Magic Johnson o sytuacji Lakers

Magic Johnson chyba nie przepadał za Brownem – byłym już trenerem Lakers. Legenda drużyny twierdzi, że Mike Brown nie był odpowiedni na to stanowisko już od pierwszego dnia. Nie miał on nic wspólnego ze zwolnieniem szkoleniowca, ale wydaje się być zadowolony tym ruchem kadrowym.

Magic mówi, że od czasu Browna w Cavaliers powinno być oczywiste, że nie jest facetem do tej roboty (w Lakers). „To przyczyna zwolnienia Mike’a. Lakers chodzi o wygrywanie mistrzostw. Oni nie chcą czekać.” 

„Inne kluby mają czas i cierpliwość, a skutkiem tego jest to, że nie wygrywają mistrzostw.” Mówi Johnson.

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Mówiąc inne kluby były zawodnik ciągle wspomina Cleveland Cavaliers, których z LeBronem w składzie prowadził Brown. Niby doszedł do finałów w 2007, ale nie dokończył roboty i przegrał 0-4 z San Antonio Spurs.

„Cofnijmy się do przeszłości Mike’a. Nie dał rady w Cavs. Skoro nie zdobył tytułu z kończąc sezon z najlepszym bilansem i mając najlepszego zawodnika [LeBrona Jamesa] to jak chciał to zrobić w Los Angeles. (lepsze w wersji angielskiej) It’s just too bad.”

Lakers mają teraz trenera którym jest Mike D’Antoni. Nie wiem czy to dobre wyjście i czy cokolwiek zmieni, ale nie możemy nic mówić aż do pierwszego meczu. Na pewno lepszym rozwiązaniem byłby Phil Jackson, ale tak jak Mateusz pisał tutaj, Zen Master żądał za dużo.

„Problemem Browna było to, że nie potrafił wprowadzić zmiany w grze. Jeśli popatrzymy na poprzednie lata to jest właśnie to co zabijało go w Cavaliers i zniszczyło go w Lakers.” Zakończył Magic Johnson.

 

 

Adam Wiśniewski

Fan NBA i Miami Heat od 2006 roku, kiedy to D-Wade (mój ulubiony zawodnik) zdobył pierwszy tytuł. Z niegrających już zawodników jestem wielkim fanem Iversona. Obecnie staram się z dnia na dzień polepszać swoją grę. Wciąż czeka na telefon od menadżera drużyny z NBA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *