Rondo twierdzi, że jest najlepszy

Rajon Rondo jest jednym z najlepszych rozgrywających w lidze, ale sam siebie uważa za najlepszego. Patrząc kto jest najlepszym PG trzeba zdecydować jakie kryteria się przyjmuje. Może to być rozgrywający bardziej skupiony na punktach (Derrick Rose, Russell Westbrook, Deron Williams), albo na rozdawaniu asyst (Chris Paul, Rajon Rondo, Steve Nash).

Dla mnie prawdziwym rozgrywającym można nazwać kogoś z tej drugiej grupy. Gdy zawodnik ma te 6 lub 7 asyst i na dodatek 30 punktów, to lepiej by mu szło jak SG. Dla mnie bardziej imponujące jest jak zawodnik ma z 15 punktów, ale za to 20 asyst jak czasem w poprzednim sezonie miał właśnie Rondo.

„Rozgrywający to cały pakiet. Wielu fanów patrzy na rozgrywającego, który miał 26 punktów, 7 asyst i 8 zbiórek i mówią, że miał świetny mecz.(…) Mogę powiedzieć, że mecz to 80% wkładu psychicznego i 20% fizycznego. Przynajmniej dla mnie. Co odróżnia świetnych zawodników od dobrych zawodników to konsekwentne wykonanie. Mogę zdominować mecz na wiele sposobów, nie tylko imponującymi statystykami.” Powiedział Rajon Rondo.

„Moja definicja rozgrywającego może być nieco inna od tej, jaką mają inni. Podam przykład: Jeśli Doc Rivers będzie zmuszony zejść do szatni w trakcie meczu, to ja będę w stanie poprowadzić drużynę. Wiem jaką zagrywkę ustawić, kiedy wziąć czas i jak kierować innymi zawodnikami. To coś znacznie więcej niż utrzymywanie wyniku. W tej kategorii jestem najlepszy.” Zakończył Rondo.

Komentarze do wpisu: “Rondo twierdzi, że jest najlepszy

  1. Rondo jest kapitalnym rozgrywającym – choć bywa, że czasami zbyt daleko idąca chęć podania do partnera powoduje, że łatwe punkty z czystej pozycji umykają… tym bardziej to irytuje, jeśli przypomnieć sobie mecz Rondo z +40 punktami w tegorocznej serii z Heat (w dodatku grając na wyjeździe).

  2. Rondo jest bardzo dobrym zawodnikiem, wiele wnoszącym w kilku dziedzinach, ale pod względem czystego spojrzenia na umiejętności rozgrywania to wygląda bardzo słabo.

    1. trudno się z Tobą zgodzić, a tak z ciekawości skoro Rondo nie bardzo rozgrywa to kto dla Ciebie umie rozgrywać? jest w ogóle ktoś taki w nba?

    2. Oczywiście, że jest. Idealnym rozgrywającym jest i był przez lata Nash, bardzo dobrze spełnia się w tym Paul, szczególnie z czasów z przed kontuzji, wcześniej był Kidd… Williams, Rose, Westbrook troche inny typ rozgrywających, ale też mają spore zalety, które potrafią wykorzystać.

  3. Moim zdaniem Rondo brakuje rzutu za 3 wtedy mógłby postraszyć i rywale by go staranniej kryli,jeszcze do osobistych można się przyczepić.

  4. ” pod względem czystego spojrzenia na umiejętności rozgrywania to wygląda bardzo słabo.” Nie lubię nikogo krytykować, ale ten komentarz pisał jakiś kompletny kretyn. Tak przy okazji, Rondo dobrze mówi :)

  5. @kutnoSJ12 jeżeli ktoś tu jest kompletnym kretynem to najwyżej ty.

Comments are closed.