Thibs na dalsze 4 lata w Chicago.

Autor: Quentin

Chicago BullsBardzo dobre wiadomości dla fanów drużyny z Wietrznego Miasta. Po miesiącach spekulacji klubowi sternicy Bulls doszli do porozumienia ze swoim trenerem oraz jego agentem w sprawie nowego kontraktu. Obecny kontrakt miał dobiec końca wraz z upływem sezonu 2012-13 i od dłuższego czasu podopieczni Toma Thibodeau domagali się prolongaty umowy ze świetnym szkoleniowcem.

Thibodeau, Mistrz NBA z Boston Celtics, ostatecznie się doczekał i  za swoją dalszą, czteroletnią pracę zarobi aż 20 milionów dolarów, co postawi go w elicie najlepiej zarabiających head coachów ligi.

Jestem bardzo wdzięczny. Chcę z tym zespołem pozostać na zawsze. Dziękuję Jerry’emu [Reinsdorfowi], Garowi [Formanowi] i Johnowi [Paxsonowi]. Nigdy nie miałem wątpliwości, że dojdziemy do porozumienia – mówił Thibodeau.

Trener „Byków” pracuje w Chicago od dwóch sezonów, za każdym razem udawało mu się osiągnąć ze swoim zespołem najlepszy bilans w lidze (2011 – 62:20, 2012 – 50:16).

W 2011 roku został wybrany Najlepszym Trenerem NBA, a w ubiegłym sezonie prowadził Wschód w meczu All Star Game. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to zadomowi się on w Chicago do 2017 roku. Ciekawe czy doprowadzi w tym czasie byczy team do 7 Mistrzostwa ?

Komentarze do wpisu: “Thibs na dalsze 4 lata w Chicago.

Comments are closed.