Najbardziej biała drużyna od lat..

Minnesota Timberwolves

Ricky Rubio, JJ Barea, Luke Ridnour i Alexey Shved na rozegraniu. Andrei Kirilenko, Chase Budinger na skrzydłach. Kevin Love na pozycji silnego skrzydłowego. Pod samym koszem duet Nikola Peković i Greg Stiemsma. Do dziś rana skład Leśnych Wilków liczył sobie 9 białych zawodników, najwięcej w lidze NBA w pojedynczej ekipie.

Jakby było mało, sternicy klubu postanowili ustrzelić dziesiątkę i zatrudnili kolejnego zawodnika w swoje szeregi. Tym najnowszym nabytkiem w składzie drużyny Ricka Adelmana jest 3 biały podkoszowy, Louis Amundson, który ostatni sezon spędził w Indianie Pacers.29-letni zawodnik, który spędził swoje lata kariery m.in. w Phoenix Suns i Golden State Warriors, zarobi w przeciągu kolejnego roku gry 1,1 mln USD. Amundson w poprzednich rozgrywkach odnotował przeciętne 3,5kt i 3,7zb a usługami jego zainteresowane były europejskie kluby, z elitarnej dla Europejczyków – Euroligi.

W 2007 otrzymał on wyróżnienie Debiutanta Roku w D-League, a ponadto trafił do pierwszej piątki rozgrywek na bezpośrednim zapleczu NBA. Absolwent UNLV jako najlepsze w karierze ma występy na poziomie 20pkt (co ciekawe przeciwko Minnesocie;-) oraz 14 zb (przeciwko ex drużynie Pacers). Teraz swoje walory – jak walka o każdą piłkę – postara się wykorzystać obok Kevina Love’a i Nikoli Pekovića.

Komentarze do wpisu: “Najbardziej biała drużyna od lat..

Comments are closed.