Bell chce do Heat.

Miami HeatKomu przypadnie ostatnie miejsce w składzie drużyny Erika Spoelstry? Czy zajmie je jeden z ligowych dinozaurów – Juwan Howard, a może wybór padnie na zawodnika Utah Jazz, Raję Bella??

Całkiem niedawno zespół zaoferował niegwarantowaną umowę Joshowi Harrellsonowi, który przystał na propozycję klubu i pojawił się na treningach przedsezonowych drużyny. Trenerzy Mistrzów NBA sprawdzają również dyspozycję 39-letniego Juwana Howarda, który miał okazję poznać smak mistrzowskiego tytułu i oficjalnie jeszcze nie zawiesił butów na przysłowiowym kołku.

Nowe możliwości Heat prowadzą aż do Utah, gdzie wykupu umowy oczekuje Raja Bell.

Finalista NBA z 2001 roku, z chęcią przystałby na ofertę klubu ze swojego rodzinnego miasta i spokojnie pogodziłby się z rolą zadaniowca – nieco w stylu Shane’a Battiera i tuż obok Ray’a Allena – mając szansę na mistrzowski pierścień.

Swingman, specjalizujący się defensywie i rzutach za trzy punkty, ma nadzieję na wykup kontraktu ze strony obecnego pracodawcy, Utah Jazz. Jego finałowy rok w kontrakcie przewiduje zarobki na poziomie 3,48 mln USD, ale w nowym otoczenie i rodzinnych stronach byłby w stanie grać dla minimum dla weterana.

Niewybrany w drafcie zawodnik to absolwent college’u Florida International (1999).

36-latek ma za sobą 10 lat gry w lidze dla Sixers, Mavericks, Suns, Bobcats, Warriors i Jazz. W tym czasie dwukrotnie dostąpił zaszczytu wstąpienia do najlepszych defensywnych piątek ligi. W 2007 był wybrany do pierwszej piątki obrońców, natomiast w 2008 wybrano go do drugiej piątki defensorów NBA. Ostatni 3-letni kontrakt z klubem z Utah opiewa na 10 mln dolarów i może zostać przerwany w przypadku wykupienia go.

Granie dla Miami Heat, Bella (6,4 pkt na mecz w ostatnich rozgrywkach, podczas 23 minut na parkiecie), zostaje zatem w rękach sterników Jazz-menów.

Komentarze do wpisu: “Bell chce do Heat.

  1. tak samo myślę po co im kolejny SG/SF??? Jest Wade, Allen, Battier, Miller, James… Najlepszym rozwiązaniem było by ściągnięcie do zespoły K-Marta jak już chcą grać Boshem na centrze. Obaj Panowie dobrze by się uzupełniali a K-Mart mógłby dużo wnieść do gry między innymi defense czy brakujące „cm” pod kosz..

Comments are closed.