Bynum idzie medycznymi śladami Bryanta

Philadelphia Inquirer doniósł o tym, że nowy nabytek miejscowych 76ers – Andrew Bynum – planuje przejść serię zabiegów na kontuzjogennych kolanach. Podobną terapię zafundował sobie przed poprzednim sezonem Kobe Bryant.

Chodzi o nieinwazyjną rehabilitację kolana przeprowadzaną w Niemczech. Zabieg jest nazywany Orthokine/Regenokine. Moja wiedza medyczna nie pozwala mi na zagłębianie się w szczegóły, ale poza Bryantem pomogła także Grantowi Hillowi i znanemu z ligi MLB (baseball) Alexowi Rodriguezowi.

Bynum był prześladowany przez urazy kolan w czasie swojej siedmioletniej kariery. Zakończone rozgrywki były jednymi z nielicznych, w których nie narzekał na podobny uraz. Mimo to, zaobserwowane efekty terapii musiały wywrzeć duże wrażenie na środkowym i teraz sam zdecydował się na medyczny wyjazd do Niemiec.

Patrząc na to jak poruszają się teraz Bryant i Hill można liczyć, że także Drew odniesie pozytywne skutki rehabilitacji. Gdyby tak się stało, to Sixers powinni mieć z niego jeszcze więcej pożytku.

Komentarze do wpisu: “Bynum idzie medycznymi śladami Bryanta

  1. 76ers mają ciekawy młody team na czele z Bynumem, Turnerem i Holidayem. Jeśli Bynuma ominą kontuzję tak jak w ubiegłym sezonie to 76ers stać na top4 wschodu. Z miłą chęcią obejrzę mecz LAL vs 76ers bo wtedy Bynum będzie chciał udowodnić całemu Los Angeles, że popełnili błąd oddając go za Howarda.

  2. kolana Bynuma nie są „kontuzjogenne” tylko podatne na kontuzje :)

Comments are closed.