Vaughn nowym trenerem Magic

Jacque Vaughn, po dwóch latach na stanowisku asystenta w San Antonio Spurs, dostał szansę od Orlando Magic i zastąpi na stanowisku głównego trenera Stana van Gundy’ego, zwolnionego 21 maja.

Vaughn w wyścigu o fotel head-coacha Magic wyprzedził Jeffa Hornacka, Lindseya Huntera, a także Michaela Malone’a i Briana Shawa.

O zatrudnieniu Vaughna klub poinformował w sobotni poranek czasu lokalnego. 37-latek jest 10. trenerem w historii organizacji z Orlando. Rob Hennigan, następca Otisa Smitha zwolnionego wraz z van Gundy’m rozwiązał kolejny problem, ale nadal nie wiadomo, jak poradzi sobie z tym największym – Howardodramą.

Jacque Vaughn grał w NBA w latach 1997-2009 na pozycji rozgrywającego. Został wybrany w Drafcie z 27. numerem. Rozegrał 776 spotkań w 5 drużynach, w tym w Orlando. Jego średnie kariery wynoszą 4.5 ppg i 2.5 apg. W 2007 roku jako gracz Spurs został mistrzem NBA.

Znacznie bardziej zasłynął z kariery uniwersyteckiej. Jako gracz Kansas Jayhawks rozdał aż 804 asyst, to drugi wynik w historii uczelni.

W nowej drużynie, na nowym stanowisku z pewnością nie będzie miał łatwo. Magic nie mają w składzie większych rewelacji poza Dwightem Howardem, który grać w Orlando nie chce i najprawdopodobniej zostanie wymieniony.