Cavaliers włączają się do rozmów pomiędzy Magic i Lakers

Cleveland Cavaliers według raportów HoopsWorld włączyli się jako 3 drużyna do wciąż dyskutowanej wymiany pomiędzy Los Angeles Lakers a Orlando Magic. Ich kartą przetargową miałyby być picki w drafcie i obiecujący młodzi gracze. Tym samym z walki o Howarda odpaść mają Rockets i Nets.

Według tej wymiany Dwight Howard miałby trafić do Los Angeles tworząc kolejną wielką trójkę, a picki w drafcie i prospekty powędrowałyby do Orlando. Do Cleveland trafiłby Andrew Bynum, 24-letni center Lakers uważany za drugiego najlepszego centra w lidze tuż po Howardzie.

Nie jest to pierwszy raz kiedy Cavaliers mieszają się do „Dwightmare”. Wcześniej mówiono, że Cleveland zaabsorbuje kontrakt Krisa Humphriesa tak aby Brooklyn Nets mogli wyczyścić salary. Jednak coraz wyraźniej widzimy, że wymiana na linii Orlando-Brooklyn jest coraz mniej prawdopodobna, szczególnie po ostatnich ruchach transferowych Nets. Swoją szansę na dostanie Bynuma wciąż mają Rockets, którzy mimo zaangażowania na rynku transferowym nadal są jedną z dwóch drużyn drużyn (Cleveland, Houston), z którą Bynum mógłby podpisać długoletni kontrakt. Skomplikowali jednak swoją sytuację poprzez oferty dla Jeremy’ego Lina i Omera Asika.

Czy taka wymiana ma szansę dojść do skutku?

Komentarze do wpisu: “Cavaliers włączają się do rozmów pomiędzy Magic i Lakers

  1. Chyba najlepsze co Magic mogli by dostać. Zważywszy na to że Bynum nie chciał zostać w Orlando. Cavs tym samym stali by się bardzo mocną i perspektywiczną ekipą. Pamiętajmy że Bynum wymieniał Cavs jako jedną z drużyn z którymi chętnie podpisał by kontrakt. A co do tej wymiany podobno do Magic miał by iść jeszcze Gasol a do LAL gracze z Magic i Orlando. Dla wyrównania kontraktów.

  2. Gasol na bank nie pójdzie w tej wymianie. LAL musieliby wziąć Turka (a tego na pewno nie zrobią, bo Kupchak to cwany gość).
    Wymiana z korzyścią dla wszystkich. Cavs otrzymują świetnego centra, który z Irvingiem może stworzyć mega mocny duet, Lakers otrzymują wymarzonego Howarda, a Magic dostają to co chcą, czyli picki i młodych perspektywicznych graczy do przebudowy.

    1. Tylko co będą warte te wybory w drafcie jak Cavs w takim składzie będą prawdopodobnie poza loterią? Chyba że Cavs mają picki jakiś innych drużyn… Oddali by pewnie za Bynuma Zellera i Thomsona. Wątpię że oddadzą Waitersa. Ale prawdę mówiąc to Magic też mieli by fajny przyszłościowy duet pod koszem.

Comments are closed.