Teletović zaakceptował ofertę Nets

Wszystko wskazuje na to, że od przyszłego sezonu Bośniak – Mirza Teletović będzie reprezentował barwy Brooklyn Nets. Silny skrzydłowy wstępnie zgodził się  na warunki klubu ze wschodniego wybrzeża i jest blisko podpisania 3-letniego kontraktu o wartości 15mln $.

Już od dłuższego czasu mówiło się o przenosinach Teletovica za ocean, a Nets wykazywali największe zainteresowanie gwiazdą hiszpańskiej ACB. 26-latek ostatnie 6 lat spędził w jednym z potentatów tamtejszej ligi – Caja Laboral gdzie w ostatnim sezonie jego partnerem pod koszem był Maciej Lampe.

Sezon 2011-2012 był dla Teletovica szczególnie udany. Choć jego zespół odpadł już w rundzie zasadniczej Euroligi Bośniak indywidualnie prezentował się znakomicie notując średnio aż 21.7 ppg oraz 6.0 rpg. W rozgrywkach ligowych drużyna z kraju Basków uplasowała się na 3 miejscu, a skrzydłowy zdobywał przeciętnie 16.3 punktów na mecz (3 najlepszy strzelec ligi) i został wybrany do najlepszej piątki sezonu. Zaprezentował się także na litewskim Eurobaskecie jednak tam Bośnia i Hercegowina odpadła już w pierwszej fazie rozgrywek.

Nie ma wątpliwości, że ruch Nets to jedno z najciekawszych dotychczasowych posunięć na rynku transferowym. Teletovic to jeden z najlepszych koszykarzy jaki w ostatnim czasie biegał po europejskich parkietach. Kto wie czy w nadchodzącym sezonie nie będzie tworzył frontcourtu z Dwightem Howardem?

2 komentarze

 1. Apapap pisze:

  Skład Netsów na sezon 2012/13???

  PG D-WIll J.Kidd
  SG JJ W.Green
  SF G-Force ???
  PF M.Teletovic R.Evans
  C DH12 ???

  I salary na poziomy zyliarda dolarów. Rusek ma Rusek będzie płacił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *