Nets i Magic negocjują transfer Howarda

Kilka dni temu Dwight Howard kolejny raz zapowiedział, że chce opuścić Orlando i przenieść się do innego – mającego mistrzowskie ambicje – zespołu, a najchętniej do Brooklyn Nets. Ostatnie doniesienia świadczą o tym, że jest coraz bliżej takiego ruchu.


Chris Broussard z ESPN donosi, że trwają rozmowy na linii Nets – Magic. W ramach ewentualnej wymiany do Brooklynu miałby się przenieść Dwight Howard, a w druga stronę powędrowaliby: MarShoon Brooks, Kris Humphries, Brook Lopez o trzy przyszłe wybory w pierwszej rundzie draftu (2013, 2015, 2017).

Lopez i Humphries wzięliby udział w transakcji na zasadzie sign-and-trade, ponieważ obaj są obecnie wolnymi agentami. Niewykluczone, że Magic będą chcieli uzyskać jeszcze więcej na ten wymianie. Mówi się także o ewentualnym włączeniu do wymiany Hedo Turkoglu, którego wysoki kontrakt (11,4 mln$) niezbyt pasuje władzom Magic.

Maciek pisał już wcześniej o wymianie, dzięki której Nets pozyskali Joe Johnsona. Dodanie Howarda oraz przedłużenie umowy z Deronem Williamsem dałoby szansę stworzenia kolejnego Big Three w NBA, a nie można zapomnieć, że nets posiadają w składzie także Geralda Wallace’a, a Jason Kidd zapowiedział, że chętnie przybędzie do Brooklynu, kiedy D-Will przedłuży umowę ze swoim dotychczasowym klubem.

 

Piotr Gładczak

Miłośnik NBA od prawie 20 lat. Tropiciel ciekawostek statystycznych i wielbiciel NBA lat 90-tych. Nauczyciel WF i właściciel firmy gomaster.pl.

8 komentarzy

 1. Szerszeń pisze:

  Netsi nie powinni brac na siebie kontraktu Turkoglu.
  No i te picki,o jeden za duzo.

 2. LALfan pisze:

  Nets nie powinni brać Turka. Przecież wiadomo, że żaden zespół nie da więcej niż Nets (Lopez, Brooks, Humpries i te picki) dodatkowo Howard sam powiedział, że przedłuży kontrakt tylko z Nets więc powinni lepiej to rozegrać

 3. Apapap pisze:

  O kurcze prawie 70 mln USD tylko na 4 graczy. Pozostałych 8 dobiorą chyba z NBDL za minimum (500 tys.). Rusek pewnie nie przejmuję się podatkiem od luksusu, ale i tak wygląda to masakrycznie.

 4. Adrian89 pisze:

  chyba tylko ja uważam że Nets źle na tym wychodzi. W ogóle jak Howard nie przedłuży z nets to zostaną w dupie czy źle rozumiem coś?

 5. gratek pisze:

  Turkoglu na pewno nie przejdzie, bo Netsi nie mają mają na niego miejsca w salary.
  Chyba, że dorzucą do oferty Wallace’a, ale imho nie pójdą na to.
  Poza tym Orlando nie jest w pozycji do wybrzydzania. Lepszej oferty niż w zeszłym sezonie, tj Bynum + Gasol, już nie otrzymają.Swoją drogą S5 wyglądałaby masakrycznie: Deron, JJ, Wallace, Teletovic, Howard. Szkoda, że na ławce tylko emeryt Kidd i kilka koszulek.

 6. Apapap pisze:

  Wszyscy powariowali. L.Fields dostał 20/3 od Raptors. To już się w głowie nie mieści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *