Warriors przeniosą się do San Francisco?

Jak donoszą źródła Rica Buchera z ESPN Warriors są bardzo blisko porozumienia z władzami San Francisco, które ma doprowadzić do przeniesienia drużyny z Oakland. Burmistrz miasta – Ed Lee – w liście datowanym na 11 Maja pisał, że jego celem jest sprowadzenie klubu przed sezonem 2017/2018.

Zarząd GSW na czele z właścicielem – Joe Lacobem – na razie nie chce komunikować doniesień mediów.

Jednocześnie burmistrz Oakland – Jean Quan – wydała oświadczenie, że wraz z władzami miasta są bardzo zdeterminowani by utrzymać Warriors na East Bay.

W najbliższych miesiącach możemy być świadkami swoistej przepychanki, które będą miały na celu skuszenie zarządu Warriors do podjęcia ostatecznej decyzji. San Francisco ma zaproponować m. in. umowę gwarantującą budowę nowej hali.

Mnie osobiście trudno jest sobie wyobrazić Warriors poza Oracle Arena. Mają świetnych, emocjonalnych i wiernych fanów. Ciekawe czy wpływ na ew. przeprowadzkę do San Francisco będą miały gwizdy, które Lacob usłyszał w hali po tym jak wytransferował Montę Ellisa.

Komentarze do wpisu: “Warriors przeniosą się do San Francisco?

  1. Bez przesady. San Francisco a Oakland to raptem 15-20 km jesli sie nie myle. Kibice wiec nie mieliby tak daleko i druzyna niemal pozostala by na miejscu, jednak nie wiem czy wgl. oplaca sie przenosić. Chyba, że hala w San Francisco ma znacznie wiecej do zaoferowania.

Comments are closed.