To będzie prawdziwa wojna – wypowiedzi przed czwartym meczem Pacers i Heat

Autor: Bartek

Sytuacja w serii pomiędzy Indiana Pacers a Miami Heat jest bardzo napięta. Podopieczni Franka Vogela zaskoczyli i pokonali faworytów do mistrzostwa, wprawiając ich w nie lada kłopoty.


 

Najgorsza dla Miami Heat była nie sama porażka z Indianą Pacers na oczach szalonych kibiców zgromadzonych w Bankers Life Fieldhouse, ale jej styl. Zupełnie zawiódł poobijany i trapiony urazami kostki Dwyane Wade, mało przekonywająco wypadł także LeBron James.

Co gorsza, podczas jednej z przerw na żądanie, „Flash” wdał się w kłótnie z trenerem Erikiem Spoelstrą, co wychwycił media i zrobiły z tego historię ostatnich dni w NBA. Jak zapewniają obaj uczestnicy tej sprzeczki, nic wielkiego się nie wydarzyło.

Takie rzeczy się zdarzają. Musimy po prostu iść dalej. Nie ma żadnych uraz. Jesteśmy rodziną (…) Znamy się z trenerem dobrych kilka lat. To nie pierwsza nasza wymiana zdań w tym stylu i na pewno nie ostatnia. W idealnym świecie to nie miałoby miejsca, ale nie żyjemy w idealnym świecie. W ogniu walki wynika wiele spraw, często emocjonalnych. Kiedy to się dzieje, jako drużyna po prostu musimy iść dalej – komentuje Wade.

W podobny tonie wypowiada się także trener Spoelstra – W naszym gronie to normalne, czasami po prostu komunikacja między nami nie jest przeznaczona dla każdego, kto jest w naszym salonie. Znamy się z Dwyane’m od 10 lat i ostatnie dwa dni to coś, o co martwimy się najmniej. Zostawiliśmy już to za sobą.

W całym zamieszaniu udziału nie brał LeBron James. Aby na chwilę zapomnieć o wszystkim, świeżo upieczony MVP ligi wybrał się… do kina. Koszykarz spędził czas oglądając „Dyktatora”. Dotyczył go jednak inny kontrowersyjny incydent. Po przestrzelonym rzucie wolnym (Heat przegrywali w tamtym momencie 11 punktami), rezerwowy Pacers Lance Stephenson pokazał w jego stronę gest sugerujący tchórzostwo (dłonie zaciśnięte na gardle). Zawodnik przeprosił już swoich kolegów oraz rywala, a trener Frank Vogel powiedział, że jego gracz „przekroczył pewną linię i popełnił błąd”. Zapytany o sytuację James powiedział tylko – „Chcecie cytatu o Stephensonie? Nie mam zamiaru nawet tracić na to czasu. Dajmy temu spokój.”.

Retoryką „linii” posłużył się również Danny Granger. Gwiazdor Pacers stracił panowanie nad sobą tuż przed wyżej wspomnianymi rzutami wolnymi i wdał się w przepychankę z LeBronem Jamesem.

Komisarz David Stern pokazuje nam wyraźnie, gdzie jest granica. Nie przekraczamy tej linii. Ja jestem zawodnikiem, który nie ustępuje, podobnie LeBron. Stąd ta sytuacja, jednak zapomnimy o tym – komentował sprawę Granger.

Jak widać, atmosfera przed kluczowym meczem numer cztery jest niezwykle napięta. Kolejna porażka Miami oznaczać będzie ich niezwykle trudną sytuację. Jedno jest pewne – możemy spodziewać się prawdziwej wojny. Początek meczu w niedzielę o 21:30 czasu polskiego.

Komentarze do wpisu: “To będzie prawdziwa wojna – wypowiedzi przed czwartym meczem Pacers i Heat

  1. Całą nadzieja w Jamesie .Nie zawiedź mnie , prosze

    1. Hibbert w serii z Miami: 14.7ppg, 13.3 rpg, 3.0 blk w niecałe 32 minuty. Taką grą przedziera się na pozycję 3 centra w lidze za Howardem i Bynumem.

      Liczę, że w przyszłym sezonie dostanie wreszcie te 36 minut na mecz i chyba dosyć niespodziewanie zaliczyć kolejny ASW.

  2. W tej rywalizacji aż wrze. Nie spodziewałem się takich emocji i jestem bardzociekawy jak to się zakończy.

Comments are closed.