Rozstrzelani-pokonani: Dallas Mavericks.

Mistrzowie już wędkują i są rozbici seriami Grzmotów o imionach: Durant, Harden i Westbrook. Wokół drużyny zrodziła się podczas tej niechlubnej z OKC Thunder serii cała masa plotek począwszy od odejścia Ricka Carlisle po zakończenie kariery przez Jasona Kidda. Zastanówmy się jak może wyglądać przyszłość – byłych – bo już takiego słowa trzeba użyć – Mistrzów ligi. Zapraszamy do naszych pięciu pytań, czekając na Wasze propozycje:

1. Czy team z Dallas poprzez chybione transfery jak Lamar Odom i nie pozostawienie w składzie choćby Tysona Chandlera, na dobre wyeliminował się z ligowej czołówki na parę następnych lat?

2.  Wiadomo, że Mark Cuban celuje w osoby Derona Williamsa oraz Dwighta Howarda;  jednak, co w przypadku gdy obaj gwiazdorzy nie wybiorą Dallas? Kogo innego widziałbyś w roli koni pociągowych Mavericks??

3. Co dalej z Rickem Carlisle; czy Mark Cuban powinien przedłużyć kontrakt z trenerem czy szukać nowego szkoleniowca – ewentualnie kogo?

4. Jason Kidd czyli ligowa legenda myśli o zakończeniu kariery lub przenosinach do Oakland, by w pobliżu swojego domu zakończyć długą i piękną karierę. Czy warto byłoby go nakłonić na jeszcze jeden pełen sezon w Texasie czy należy już szukać godnego następcy? Należy pamiętać, iż Kidd opuścił kilka spotkań z powodu kontuzji..

5. Czy nie zdziwiła Cię postawa Marka Cubana podczas całego, krótkiego sezonu? Najpierw przeciętne transfery, następnie żadna aktywność podczas trade deadline, a w końcu słaby wynik w regular season i sweep w pierwszej rundzie play offs. Chyba nie tak powinni skończyć sezon Mistrzowie..

Zapraszamy do odpowiedzi.

Komentarze do wpisu: “Rozstrzelani-pokonani: Dallas Mavericks.

 1. 1.Absolutnie Nie , Mark Cuban latem poczyni kroki aby Dallas ponownie liczyło sie w walce o Tytuł
  2.Jeśli nie uda sie ściągnąć wspomnianej dwójki lub chociaż jednego z tych zawodników , to rodzi sie nielada problem , bo na rynku próżno szukać graczy którzy byli by wstanie pociągnąć team z Dallas do Mistrzostwa.
  3.Powinien zaufać dotychczasowemu Trenerowi
  4.I znowu wszystko zależy od Derona ;) Jeśli nie uda sie ściągnąć D-Will’a to trzeba zrobić wszystko aby Kidd został w Teksasie.
  5.A ja myśle że Mark poprostu ma jakiegoś ”asa” w rekawie i wszystkich zaskoczy podczas Letnich Polowań na All-Stars , a jego aktywność podczas tego sezonu mogła by przeszkodzić w tych planach.;)

 2. Ja mam całkowicie odmienne zdanie. 
  1. Może nie na parę lat bo mogą kogoś „złowić” w wakacje, ale na ten sezon tak. 
  2. Jest dużo zawodników którzy mogą wzmocnić Mavs. Długo by wymieniać. 
  3. Trener powinien zostać.
  4. Kidd jako zawodnik z ławki byłby dobry, ale lata nie pozwalają mu już na grę w s5 w drużynie mierzącej w mistrzostwo. 
  5. Myślę , zę górę wzieły pieniadze i wiążące sie z nimi osczędności. „Wygraliśmy w tamtym roku, spróbójmy wygrać i w tym z mniejszymi wydatkami na zawodników. Do PO się łąpiemy wiec szansę mamy (trade deadline).” Z drugiej strony trafili na bardzo mocnego przeciwnika , który był w stanie wykorzystać słabości Mavs.

 3. 1. Wprost przeciwnie, Mavs nie chcą iść drogą np. Pistons, którzy trzymali swoje gwiazdy na sowitych kontraktach i popadli w przeciętność na całą dekadę, a wydaje się, że ten marazm potrwa dłużej. Cuban dobrze wiedział, że nawet z dość starym i podatnym na kontuzje Chandlerem nie da radę powtórzyć tego wyczynu. Dobrze, że już nie pytałeś o Bareę. Przegrywanie rywalizacje zarówno z Rubio jak i Ridnourem, już jest samo w sobie wymowne. To pokolenie Mavs zrobiło swoje i teraz zrobiono wszystko, by zespół z ligowej czołówki na lata, właśnie nie zniknął, bo ile by pociągnęli z Tysonem ? My nie Knicks, tu się myśli.

  2.  Wydaje mi się, że Deron trafi do Mavs. Jeśli nie dojdzie żaden z dwóch wielkich, to najważniejsze dla mnie będzie, by nie szukowali jakiegoś przepłaconego ratownika do składu, by koniecznie ciągnąć zespół na nieopłacalnych kontraktach, a swoje typy na lato do takich graczy już mam. Czasem lepiej sezon przewegetować niż pchać się w przeciętność.

  3. Zdecydowanie powinien pozostać.

  4. To zależy na jakim kontrakcie, aczkolwiek ja myślę, że powinien odejść. Na pewno nie zabraknie chętnych, by wciąż mu sporo zapłacić. Obecne PO pokazały, że już bardzo wolny i gra słaby difens. Bardzo go lubię, to jeden z najlepszych PG, jakich obserwowałem, niemal kompltny, ale trzeba myśleć o przyszłości i drużynie.

  5. Mark Cuban wie co robi. Za małe kontrakty udało się ściągnąć wartościowe nazwiska. Przypomnę, że Lamara Odoma wszyscy Nam zazdrościli że dostaliśmy go za bezcen, bo Lakers szykowali się pod CP3 czy tam Howarda, już nie pamiętam. Niestety Cuban nie ma twojej kuli – Woy, którą przewidziałeś już tyle rzeczy jak np. kontuzje Odena ;)

  Przyszłość Mavs jest w ich rękach, jeśli uda się dobrze podziałać na rynku wolnych agentów czy transferowym to klub nie tylko nie wypadnie z czołówki, ale będzie jednym z głównych drużyn wymienianych w gronie do mistrzostwa.

 4. 1/ oczywiście, że nie. Cuban jest szczwanym graczem. bardzo dobrze zrobił nie przepłacając Chandlera. Chandler jest świetnym obrońcą i  bardzo go lubię, ale nie jest to franchise player jakimi są Howard czy nawet Bynum, którzy bardziej się angażują w ofensywę. Podpisując Chandlera za taką kwotę jak sobie życzył Mavs byliby udupieni na lata. a tak są w stanie wyciągnąć dobrych graczy z free agentów np. Derona, mogli powalczyć o Howarda. mają świetne kontrakty, szczególnie przy zmniejszonej kwocie salary. A co do podpisania Odoma, to Cuban nic nie ryzykował. Brał praktycznie za darmo najlepszego rezerwowego ligi, nie obarczonego żadną kontuzją, z opcją na rok (nie obciążał salary) wiec nawet jak to nie wypaliło, to nie uważam tego za zły pomysł.
  2/ nie wierzę, ze Deron nie przyjdzie, jest kilku ciewkawych graczy np. Dragic, Wallace, Hawes, Kaman, Asik, ale brać ich można tylko za w miarę nieduże pieniądze. Nie warto ich przepłacać.
  3/ oczywiście, ze powinien zostać
  4/ Kidd może zostać za mniejsze pieniądze, ale nie widzę go aby grał więcej niż 20-25 minut w meczu, Sorry Jason, ale metryki nie oszukasz, szczególnie na tej pozycji.
  5/ Nie zdziwiła, bo uważam, że Cuban zrobił świetne ruchy. Zachował chłodną głowę i patrzył poza najbliższy miesiąc. Mieli niefart że ten sezo był skrócony bo odbiło się to na grze weteranów (Nowitzki, Kidd, Terry,Carter, Marion) którzy wolno łapali rytm. Nikt nie mógł przewidzieć że odom będzie tak cienki, a ściągnięci za grosze gracze (Carter, West) grali naprawdę dobrze. Co do Chandlera, to pomimo jego dobrej gry obronnej  Kniks nie stali się nagle contenderami

Comments are closed.