Diaw (prawie) oficjalnie w Spurs

Boris Diaw, poprzednio skrzydłowy Charlotte Bobcats, a obecnie wolny agent jest już po słowie z San Antonio Spurs jak donosi serwis Yahoo! Sports. Dla Ostróg byłoby to już trzecie poważne wzmocnienie w trakcie sezonu po Stephenie Jacksonie i czekającym wciąż na wizę Pattym Millsie.

O zainteresowaniu SAS uniwersalnym skrzydłowym pisałem już środę po tym jak została rozwiązana jego umowa. Według Adriana Wojnarowskiego dzisiaj po południu czasu amerykańskiego zostało osiągnięte porozumienie między Francuzem, a Spurs i będzie mógł wkrótce dołączyć do zespołu.

W obecnych rozgrywkach 29 latek notował średnio 7.4 ppg, 5.3 rpg i 4.3 apg, ale w najlepszych latach (sezon 08/09) zapisywał na swoim koncie 15.1 ppg, 5.9 rpg i 4.9 apg. W zależności od ustawienia na boisku może grać jako niski lub wysoki skrzydłowy, a także przy korzystnych matchupach jako center. W San Antonio może dzielić czas z Tiago Splitterem, DeJuanem Blairem i Timem Duncanem, ale także z grupą graczy grających na pozycji SF.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *