Diaw wykupiony, kto go zatrudni?

Boris Diaw, 29 letni skrzydłowy związany poprzednio z Charlotte Bobcats doszedł z klubem do porozumienia i rozwiązał umowę stając się wolnym agentem. Mierzący 203 cm Francuz może okazać się teraz łakomym kąskiem dla drużyn z aspiracjami, gdyż jak sam podkreślił zależy mu na walce o najwyższe cele.

Wśród faworytów do zatrudnienia Borisa wymienia się przede wszystkim San Antonio Spurs. Głównym powodem, dla którego Ostrogi mają przewagę nad konkurentami jest ponoć osoba Tony’ego Parkera, który zna się z Diawem jeszcze z czasów gdy występowali w rodzimej lidze. Rozgrywający ponoć namawiał Borisa jeszcze przed wykupieniem kontraktu, a teraz mocno optuje za jego sprowadzeniem wśród sztabu szkoleniowego i w zarządzie.

W obecnych rozgrywkach Francuz notuje przeciętnie 7.4 ppg, 5.3 rpg i 4.3 apg, ale w najlepszych latach (sezon 08/09) zapisywał na swoim koncie 15.1 ppg, 5.9 rpg i 4.9 apg. W zależności od ustawienia na boisku może grać jako niski lub wysoki skrzydłowy, a także przy korzystnych matchupach jako center.

Diaw trafił do Bobcats w ramach wymiany, która do Charlotte zaprowadziła także Raja Bella i Seana Singletary’ego. W drugą stronę – do Phoenix Suns – trafili Jason Richardson i Jared Dudley. W obecnych rozgrywkach skrzydłowy miał problemy z dogadaniem się ze szkoleniowcem Rysi – Paulem Silasem, który zresztą niezbyt przychylnie wypowiadał się o nim w mediach.

I like a player who is really committed to not only the team but to himself and then doing the best he can as a player. Some of the things that would go on, like not shooting the ball, passing all of the time, that doesn’t help us. I needed hoops and he could put the ball in the hoop. When that wouldn’t happen, it was very disturbing. – Paul Silas

Poza Spurs jako zespół, który byłby bardzo mocno zainteresowany usługami Diawa wymienia się przede wszystkim Boston Celtics. Zespół Doca Riversa bardzo potrzebują wzmocnienia pod koszem.

Komentarze do wpisu: “Diaw wykupiony, kto go zatrudni?

 1. Jeszcze nie podpisany. Wojnarowski zresztą napisał tylko:

  „The San Antonio Spurs have emerged as frontrunners to sign forward Boris Diaw should he clear waivers, league sources told Yahoo! Sports.”

 2. DOGADANY/Spurs pushing to get Boris Diaw before deadline according Y!

  i dla fana Spurs:

  The Spurs are still waiting on work visa issues to sign Australian point guard Patty Mills

 3. No właśnie – pushing, a nie done deal ;)

  Obawiam się jego formą, bo podobno miał/ma dużo nadwagi. No i nie wiadomo ile sobie zażyczy bo SAS nie szastają pieniędzmi, a są już ponad limit.

  Patty jeśli się potwierdzi to będzie dobry ruchu.

 4. ja wolałbym Diawa i jego doświadczenie na P.O. w 48h nie znajdą nikogo lepszego a plusem jest ,iż zna się z Parkerem i Capitanem Jackiem. Wygląda na to, iż S.A. wylądują na drużynach z dużą rotacją na 4/5 więc Diawa bym brał na Grizzlies/Nuggets/Rockets.

Comments are closed.