Blazers polują na Calderona.

Portland Trailblazers jak na razie rozczarowują swoich fanów nierówną formą. (Podobnie a może nawet i gorzej jest z Raptors w Toronto). W dużym stopniu jest ona związana z dyspozycją przybyłego z Denver w off-season Raymonda Feltona. Rozgrywający Smug jest daleki od formy jaką prezentował przed rokiem w szeregach New York Knicks czy Denver Nuggets. Stąd też coraz częściej jego nazwisko jest wymieniane jako potencjalne do transferu i zmiany barw klubowych.

Blazers wygrali tylko 4 z ostatnich 10 spotkań i podczas nich 27-letni playmaker notował średnie 10pkt i 5as. Jednak podczas ostatniego spotkania ze Spurs ustąpił on na rozegraniu miejsca Jamalowi Crawfordowi a zmiana ta dały świetny efekt w postaci wysokiej wygranej nad Spurs.. Zespół Nate’a McMillana legitymuje się dotychczas bilansem 18-16 i nie daje on jak na razie gwarancji na udział w play offs, gdyż sytuacja na Zachodzie jest bardzo wyrównana (zwłaszcza w środkowej części konferencji).

Pomysłem na poprawę bilansu i skuteczniejszą grę na dziś jest sprowadzenie z Toronto hiszpańskiego lidera tamtejszej drużyny, Jose Calderona. Mistrz Europy z poprzedniego roku jest już na celowniku kilku innych klubów jak Utah Jazz, Atlanta Hawks,  Orlando Magic oraz Los Angeles Lakers. Hiszpan notuje średnie bliskie 11pkt i 9as i od paru tygodni daje do zrozumienia, iż chętnie zmieniły otoczenie czyli zagrał o coś więcej, w play offs.

Czy zatem drogi Blazers i Calderona skrzyżują się a Jose poprowadzi Smugi do lepszej gry i do walki w play offs? Zostały niespełna 3 tygodnie do zamknięcia okienka transferowego. Na pewno przeprowadzka do Portland oznaczałaby awans sportowy 31-latka. Z kolei dla Feltona Toronto  oznaczałoby pewnego rodzaju zsyłkę  na koszykarską prowincję..

Komentarze do wpisu: “Blazers polują na Calderona.

  1. Oddanie Batuma(13,9pkt 4.3zb) i Feltona (10.2pkt 6.2ast) za calderona mógł wymyślić tylko fan toronto, ja jako kibic portland protestuję:) chociaż feltona nie trawię to taka wymiana byłaby szczytem idiotyzmu.portland powinno zacząć od przedłużenia kontraktu batuma, wymiany trenera i wymiany rozgrywającego.w tej kolejności. calderon byłby dobry ale nie za taką cenę, felton +picki lub jakiś szrot byłby w sam raz:)

    1. Ok dorzuciłoby się wam Amira Johnsona i mielibyście wreszcie jakiś backup za Aldridge’m ;)

  2. ja bym oddał 1 za 1. Po pierwsze Calderon sam chcę odejść po drugie Felton najgorszy nie jest co pokazał chociażby w ostatnim meczu. Po trzecie Calderon jednak jest przepłacany moim zdaniem( choć w porównaniu z Centrami to wiadomo że wypada genialnie wręcz) do tego w obronie Feltona parę razy widziałem z agresywnym kryciem a ile game-winnerów na Celderonia pada to ciężko zliczyć:)

  3. a jako fan PTB mimo wszystko dałbym jeszcze szansę Feltonowi. Fakt, że do tej pory gra duuużo poniżej możliwości i przede wszystkim oczekiwań, ale myślę, że jeszcze może się to zmienić. Nawet Camby mówi, że Ray i Wes Matthews to najciężej pracujący zawodnicy na treningach. Choć prawda jest taka, że to w głównej mierze Felton zawodzi i jednak chyba poprzez tak słabo obstawioną pozycję pg Blazers mają bilans raptem +2.

    kelati23 a dlaczego chciałbyś, żeby trenera zmienili? Wydaje mi się, że drużyna jednak mocno zmieniła swój styl grania a na to trzeba potrzeba czasu, więc nie wydaje mi się, żeby zmiana trenera była w tym wypadku dobra.

    A Batuma miejsce zdecydowanie jest w Rose Garden, to naprawdę jeden z największych talentów w NBA i pod względem ofensywy jak i defensywy.

Comments are closed.