Bryant krytykuje władze Lakers

Kobe Bryant ostro skrytykował władze Los Angeles Lakers, odnosząc się do informacji o ewentualnej wymianie, w której udział miałby wziąć Pau Gasol.


W ostatnich tygodniach pojawiały się w mediach mniej lub bardziej poważne plotki, według których Pau Gasol miałby zostać wymieniony do innego zespołu za kogoś młodszego i głodniejszego sukcesów. Na tapecie przewijały się choćby Boston Celtics i Minnesota Timberwolves, ale ciężko było na poważnie brać takie plotki.

Gasol mógł jednak w pewien sposób czuć się urażony, ponieważ w podobny sposób został potraktowany tuż przed rozpoczęciem sezonu, kiedy jedna noga był już w Houston, gdzie miał trafić w ramach wymiany, w której Chris Paul zostałby zawodnikiem Lakers. Jak dobrze pamiętacie, David Stern zawetował taką transakcję i Hiszpan ze skuloną głową powrócił do Los Angeles. W przeciwieństwie do Lamara Odoma, którego honor zbytnio ucierpiał na tak przedmiotowym traktowaniu jego umiejętności i osoby.

Kobe Bryant już nie pierwszy raz zwraca uwagę na to, że tak traktowany koszykarz nie może wypełniać swoich obowiązków z należytą powagą i zaangażowaniem. Czara goryczy przelała się po niedzielnej porażce z Suns.

„If they’re not going to do it, come out and say you’re not going to do it. This way, he can be comfortable and go out and can perform and play and he can invest all of himself into the game. You can’t have one of our pillars not knowing if he’s going to be here or not. Do something. One way or another, do something.”

Kobe zdaje sobie sprawę, że to może być ostatnia szansa na zdobycie wymarzonego, szóstego tytułu, a bez odpowiednio zmotywowanego Gasola, który jest filarem zespołu od 2008 roku, nie da rady tego osiągnąć.

„He’s been the consummate professional. He’s going out and he’s trying to do what he can. But let’s be real. If you didn’t know you were going to be here tomorrow, if your head’s on the chopping block … it’s tough to put all of yourself into the game.”

Uważacie, że Pau powinien zostać w LAL, a jeśli nie, to gdzie i za kogo powinien zostać wymieniony?

Komentarze do wpisu: “Bryant krytykuje władze Lakers

 1. Pewnie, że powinien zostać.
  Zmiany są niezbędne ale według mnie nie powinny wiązać się z oddaniem Pau lub Drew.
  – Fish na ławkę i na razie Goudlock do s5 ale trzeba kogoś znaleźć na pg
  – Metta ASAP wytransferować za byle kogo bo on mało co daje drużynie
  – Walton oddać go nawet za darmo bo tylko psuje powietrze w szatni i już na niego patrzec nie mogę

 2. Ostatnia plotka mówi o Gasolu w drodze do Chicago i pochlebej opinii Rose’a. Mógłby zostać wymieniony za Boozera (ten z kolei jest dobrym znajomym Howarda i ożywiłoby kolejne spekulacje na temat trade’u Howard – Bynum).

 3. Powinien zostać. Jeśli Lakers mierzą w tytuł (małe szanse) to wymiana Gasola byłaby jak wymiana Pippena w połowie 1998 roku w Bykach. Może i sa lepsi ale moim zdaniem nieosiągalni na rynku transferowym.

 4. Nie wiem czy pamiętasz,że przed transferem Gasola do Lakers, było wiele spekulacji łączących Paua z Bulls.

Comments are closed.