Niesamowity wyczyn Rasharda Lewisa.

Do niecodziennego wydarzenia doszło w Palace of Auburn Hills w Detroit i nie mam tu na myśli wygranej Wizards na Pistons (98-77). Cichym bohaterem tego spotkania okazał się dobrze nam znany, przepłacany skrzydłowy, którego doskonale kojarzymy z czasów gry dla Orlando Magic, Rashard Lewis.

Otóż popularny Rysiek po kilkuletniej przygodzie w NBA min. z Sonics i Magic przekroczył magiczną barierę 15 tys. oczek na koncie.  Pozwoliła mu na to zdobycz 10 pkt przeciwko Tłokom. Ponadto dołączył on do innego elitarnego klubu..

 Lewis stał się trzecim w historii graczem ligi , po Jasonie Kiddzie i Paulu Pierce’ie, który ma dziś na koncie 15 tys. punktów, 5 tys. zbiórek i 1500 trafień za trzy punkty. Lewis w kategorii trójek jest 8. i ciągle goni Jasona Terry’ego. Na 9. miejscu znajduje się Pierce ze stratą 70 trójek do Rasharda. Kidd jest trzeci za Ray’em Allenem i Reggiem Millerem.

Komentarze do wpisu: “Niesamowity wyczyn Rasharda Lewisa.

  1. gdzie mozna dokladnie znalezc zestawienia statystyk z całej historii nba? Pytam w kontekscie tego artykułu i ostatniego wyczynu Kobe. Tylko nie piszcie nba.com :)

Comments are closed.