Amar’e i Sixers ?!

Autor: Bartek

Philadelphia 76ers i New York Knicks to w tym sezonie niebo a ziema, jeżeli chodzi o przewidywania i oczekiwania względem nich przed sezonem. Niespodziewanie, Sixers szukają wzmocnień właśnie w „Big Apple”. Klub z „Miasta braterskiej miłości” jest jednym z pozytywnych zaskoczeń tego sezonu, z kolei postawa nowojorczyków zdecydowanie nie satysfakcjonuje kierownictwa drużyny. To ci pierwsi jednak zgłosili się do klubu z „Big Apple” po jedną z jego największych gwiazd.

Amar’e Stoudemire występuje w koszulce Knicks drugi sezon. Początek był wyjątkowo udany i emocjonalny, ale od sprowadzenia innej supergwiazdy, Carmelo Anthony’ego, zespół ma ogromne problemy z obroną. W tym sezonie doszła do tego przeciętność w ofensywie. Eksperci zaczynają się zastanawiać, czy pomysł na sukces w takim zestawieniu personalnym przypadkiem się nie wypalił. Moment taki chcą wykorzystać Sixers. Ekipa ta prowadziła już rozmowy ze „Statem”, kiedy ten występował jeszcze w Phoenix Suns.

Nie wiadomo na razie, kto mógłby uczestniczyć w ewentualnej wymianie, ale można typować między innymi Eltona Branda, weterana Sixers, występującego na tej samej pozycji, co Stoudemire.

Komentarze do wpisu: “Amar’e i Sixers ?!

 1. Umówmy się, Stat za Branda? Taka wymiana nigdy się nie zdarzy no chyba, że Amar’e ma rozsypane kolana na amen.

  Jedyna możliwość to Iguodala i to w połączeniu z innym ważnym ogniwem Sixers (Turner?, Young?, Holiday?) – na co Philly nie ma prawa się zgodzić.

 2. Philly oddające Igoudala’e uznałbym za pretendenta do najgłuszej wymiany sezonu. Iggiego uważam za bardziej kompletnego gracza niż Stata.

 3. Igoudala to może iść za kogoś młodszego i zdrowego
  Holiday prędzej bo przecież mają jeszcze Lou Williamsa

 4. W życiu! Sixers to zespół genialny, team chemistry stoi na b. dobry poziomie, każdy tam jest na tej samej półce, nie ma gwiazd, nie ma grzałek(?) ławek – wszyscy są równi. Stat i jego kontrakt mógłby wywołać falę podać o podwyżek etc.

  1. Szóstki są jednak 2-5 z zespołami +0.5, więc pytanie jest ile ten zespół jest w stanie wnieść do PO. Zespół oparty na solidnych zawodnikach, gdzie Igła kolejny raz daje do zrozumienia, że nie chce być pierwszą opcją. Najlepszą strzelbą Szóstek jest… rezerwowy, jeden będzie mówił, że to stanowi o sile, ja osobiście sądzę, że im brakuje po prostu scorera. STAT mimo swoich wad przy takich graczach do dzielenia się piłką jak Holiday czy Iguadola czułby się jak ryba w wodzie.

   Moim zdaniem warto do Branda, byłoby dorzucić kogoś z tej szerokiej rotacji, na pewno nie Turnera, bo to zawodnik zbyt dużym potencjałem, ale Williams, Meeks czy Thaddas Young

 5. To by mialo prawo sie udac, bo Knicks desperacko szukaja rozgrywajacego. Sprawdzilem na trade machine, i Williams i Meeks i Holiday przechodza w pakiecie z Brandem. Inna sprawa ze wg Hollingera Sixersvtraca na kazdej z tych wymian

 6. Myślę, że to musi być jakaś wymiana z użyciem trzeciego zespołu jak Boston, czy Orlando. Boston potrzebuje ewidentnie świeżej krwi, a Orlando z kolei będzie się chciało korzystnie pozbyć Howarda, zanim zostanie FA. Wtedy to ma sens. Inaczej nie widzę sensu wymiany, bo po co Brand do NY? Nie potrzebują doświadczonych zawodników, bo ekipa jest wystarczająco ofensywna. Oni ewidentnie potrzebują jednego defensywnego mocnego skrzydłowego no i niestety kogoś energetycznego na rozegranie. Igi w moim odczuciu jest zbędny dla NY bo to dublowanie pozycji z Melo.
  Szkoda by było rozbijać ekipę, która jest jednym z największych zaskoczeń obecnego sezonu. Oddając „małych” mają więcej do stracenia niż zyskania.

Comments are closed.